Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 5-7 millióból kijönne egy 110...

5-7 millióból kijönne egy 110 nm-s szuterén felújításának anyagköltsége?

Figyelt kérdés

Édesanyámtól maradt ránk örökségből egy 110 nm-s, alapvetően óvóhely minősítésű szuterén Budapest belvárosában. Utánajártunk, eladni nem nagyon tudnánk annyiért, hogy ebből meg a plusz 5-7 millióval, ami van összegyűjtve, lakást vegyünk. Hasznosítás szempontjából viszont mint kiderült, az eltelt évek alatt átminősíthetővé vált lakássá is, ha úgy átalakítjuk. Emiatt úgy döntöttünk, hogy kialakítanánk benne egy 3 szoba + nappalis lakást, ahova az egyetem alatt a gyerekek beköltözhetnének. Hosszú távon nem tervezzük, hogy itt éljenek, de a 8 fős szobánál a kollégiumban jobb (a legnagyobbik fiam sajnos ott van, nem szereti annyira, de mindenképp ki akarta próbálni az egyetem első évében ezt az életérzést).

Az ingatlan teljesen felújítandó, falakat is kell kiverni az elképzelésünkhöz, csatorna vezetéket akarunk kiváltani, és padlótól falig meg kéne csinálni mindent. (Viszont gépesítéshez gép van pl itthon, férjem kiskereskedése használt háztartási gépekkel foglalkozik, emellett van villanyszerelö ismerős, aki egy tálca sörért intézné az egész ingatlan elektromos részét, illetve a rokonság, majdnem 10 fő unokatesókkal, jönne segíteni mindabban, amit különösebb szakértelem nélkül meg lehet csinálni.) Bútorokból is van a padláson néhány, meg van a közelben egy használt bútor vásár, ott vennénk mérsékelt áron bútort az egész lakásba. Így, hogy mindent mi csinálnánk a saját kezünkkel, azt számolgattuk, hogy a jelenlegi árak mellett kijönnénk a már említett 5-7 milliós anyagköltségből, de mivel legutoljára jó 20 éve építettük a házunk, nem tudjuk, hogy mennyire reális ez a költség. Aki esetleg tapasztaltabb felújítással kapcsolatban, tudna esetleg írni tételre lebontva árakat? (Gondolok pl a tételek alatt arra, hogy padló ennyiből jöhet ki, ha "középolcsó" árkategóriás anyagokat használtok.) Ti hogy látjátok, a leírt feltételek mellett reális lehet ez az ár?

Tudjuk, hogy hatalmas munka, rengeteg idő és a végére úgyis beleununk, de albérlet fizetése helyett több értelmét látjuk ennek, szeretnénk megpróbálni. (Ha kell, egyébként tudunk még pénzt félrerakni a projektre, csak akkor a sebesség is más lesz, meg a prioritásainkat is kicsit átrendeznénk.)



2023. ápr. 11. 22:46
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Az a baj az ötleteddel, hogy a felújítás ugyanannyiba fog kerülni, mint egy normál szinten lévő lakásban, sőt a szellőztetés, és a penészesedés megakadályozása miatt tulajdonképpen többe. Az így befektetett pénz sosem fog visszajönni. A teljes felújítás azért veszélyes az ember pénztárcájára, mert ha belefogott akkor nem tudsz leállni, a menetközben előre nem látott plusz költségeket simán fizeted. Ha és alá lőtte be a költségeket vagy kiderül ki olyan probléma amivel nem számoltál, (még a szakember sem számolt) akkor elszállnak a költségek, a végén azt fogod kihozni egyenlegbe, hogy bárcsak mini költséggel éppen lakhatóvá tetted volna és eladtad volna mint lakássá minősített pincelakást vagy így ahogy van értékesítetted volna egy konditerem vagy akármilyen szolgáltatási célra. Szóval én gazdaságosság szempontjából sem javaslom a terved kivitelezését. Én éppen hogy lakhatóvá tenném, hogy lakásként lehessen értékesíteni, persze ha ezt a pince ingatlanodat több mint 5 éve vetted/örökölted. Az eladásból befolyt összegből meg a rendelkezésre álló 5-7 millióból keresnék lakást.

Nem tudom, mennyivel tudsz kalkulálni, de szerintem ha így adod el ahogy van (vagy a lehető legkisebb befektetéssel lakásként), és hozzáteszed a magad 7 millióját, akkor normális lakást tudsz venni a külvárosi lakótelepen. Kőbánya, Havanna, Újpest, Csepel, Rákospalota, Erzsébet esetleg Kispest ..ahol kapásból van találat az 1-2 fél szobás 50-60 nm-es panel lakásokra. Azért a 3 gyerekednek nem hiszem hogy nem megfelelő az egyetem idejére a panel.

2023. ápr. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!