Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Adott egy 90-es évek elején...

Adott egy 90-es évek elején épitett téglaház. Földszint (kb 90 nm + emelet 45 nm + szuterén.) Szigetelve egyáltalán nincs (tető sem), utólagosan szigetelnénk. Gázt köttetnétek be vagy levegő víz hőszivattyú?

Figyelt kérdés

Napelemre nem lesz lehetőség.

Klíma nem jöhet szóba.



2022. okt. 25. 14:13
A kérdező szavazást indított:
gáz
hőszivattyú
11 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ki kell számolni a bekerülési költséget, megnézni a közműdíjakat és eldönteni melyik az olcsóbb
2022. okt. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Egyik sem, mind kettő soha nem megtérülő költséggel járó fejlesztés lenne és még a sok engedélyeztetési eljárásplusz a hőszivattyúnak külön (óra ) felszerelése .

Gáz labilis, folyamatosan játszani fognak az árával .

2022. okt. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Amúgy mindenképpen akarunk tervezöt felkérni. Viszont a jovőre nézve csak találgatni lehet az üzemeltetési költségeket...:/

Én tippre azt gondolom hogy a bekerülésben nincs nagy különbség, így inkább egyéb szempontok is érdekelnek pl zaj/karbantartás/élettartam stb

2022. okt. 25. 14:35
 4/11 A kérdező kommentje:
2 hajlandó vagyok a komfortra pénzt áldozni, így tehát ebben térül meg nekem a befektetés.
2022. okt. 25. 14:37
 5/11 anonim ***** válasza:
25%
Mondok egyszerűbbet, rönk kazán, mehet rá egy komplett kocka szalmabála is és egy héten egyszer kell rá tenni .
2022. okt. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Első lépésben szigeteltetnék, az a legfontosabb, mert negyedére csökkent minden fűtési költséget. Ha egyébre nem futja, akkor a tetőt, padlást és az északi falat. Ajtókban, ablakokban lehet cserélni az üvegeket hőszigeteltre, a faablakok-ajtókon utólagos marásos szigetelést lehet csinálni/csináltatni.

Ha ez megvan, akkor KÉTFÉLE lehetőségben gondolkoznék, mert jelenleg semmi nem biztos.

Nálunk gáz van, egyelőre nincs gondunk vele, de vettünk 2 kandallókályhát, amit ha minden kötél szakad "állami fával" fogunk fűteni, annak mázsája szállítással darabolással esetünkben és jelenleg 4500 Ft-ra jön ki.

Jelenleg és távlatban (Paks-Paks 2) a villany tűnik a legbiztosabbnak és legolcsóbbnak.

De mindenki maga ismeri az anyagi és egyéb körülményeit!

2022. okt. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

EU-ban nincs jövője a gáznak. Drága és bizonytalan a forrása.

Marad a hőszivattyú.

Spórolni pedig szigeteléssel lehet. A felújítást is ezzel kell kezdeni. Pénzpocsékolás kiépíteni egy "nagy" fűtési rendszert a házba, hogy aztán utólagosan szigetelve a kapacitásának a felét használd csak ki.

2022. okt. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 mindentudó99 ***** válasza:
32%
#5 Neked ilyen van?
2022. okt. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
32%
Igen ilyenem van, saját magamnak csináltam .
2022. okt. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Szigetelés mindenképp lesz a fűtéskorszéűsítéssel egy ütemben, de az utólagos szigetelés sosem lesz olyan hatékony, mint egy újépítésű (15 cm eps-t tervezünk) ezért kicsit aggódom a hőszivattyú miatt. Főleg, ha zajos.

Vegyes tüzelésű kazán lesz alternatívaként egyébként (jelenleg ilyen rendszer van).

2022. okt. 26. 08:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!