Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ajtócsere bontással megoldható?

Ajtócsere bontással megoldható?

Figyelt kérdés
Adott egy 12 cm-es tégla fal. Lehetséges bővíteni egyik oldalon kb 30cm-rel a már meglévő ajtónyílás helyét? Természetesen nem fut benne semmi mint, vezetékek stb. Magassága is jó.
2023. ápr. 25. 16:42
 1/8 anonim ***** válasza:
39%
Én fúróval jó sűrűn lukakat fúrtam a téglába és aztán kalapács és harapófogó segítségével megnöveltem a falnyílást.
2023. ápr. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi, én is így gondoltam, de szerkezetileg nem lenne gond ennyivel megbővíteni? 4 emelet van fölötte?
2023. ápr. 25. 16:52
 3/8 anonim ***** válasza:
40%

Azért nem mert ha téglafal, akkor felette elvileg kellene lennie áthidalónak és jó eséllyel az nem hosszabb egyik irányban sem 30cm-el, pontosabban 40-el, mivel 10-et legalább fel kell feküdjön a bővítés után is. Ha teszel be új áthidalót, hosszabbat, akkor igen, nyilván utána a falat alatta kibonthatod, hisz ha 12-es fal, akkor annak nincs teherhordó szerepe.

A kalapács harapófogó kombót azt nem is értem, értelmezni se tudom... Véső+kalapács, vagy vésőgép és nem árt akár egy 230-as sarokcsiszoló, azzal megvágni a falat, de ha nem akarsz vele porolni, akkor nem feltétlen muszáj, csak ugyebár kötésben vannak a téglák, ebben az esetben vissza kell tudni építeni majd a falat, ha kilököd a téglákat, márpedig nagy az esély rá, hogy kilököd.

2023. ápr. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Normális helyeken az ajtó felett áthidaló szokott lenni, még válaszfal esetében is.

Fogadd csak meg az egyes hülye tanácsát és majd meglátod, hogy a nyakadba szakad-e a többi emelet.

2023. ápr. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Valaszfal vágy tartofal?

Valaszfal ki is bonthato.

Athidalo? Van egyaltalan? Valaszfalban egyaltalan nem biztos, hogy van. Ezt meg kellene nezni.

2023. ápr. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Vakolat le volt verve, tégla kilátszik közvetlen felette. Szerintem nincs semmi gerenda. Az első sztem harapófogó helyett utvefuro vagy csavarhúzóra gondolt.
2023. ápr. 26. 08:05
 7/8 anonim ***** válasza:

Harapofogo marhasag.

Ha tegla van felette, akkor szelesitheto. Azert lehet a plafonig levernem a vakolatot. Sok a kokler. Hatha az athidalo alatt van egy sor tegla.


Milyen a tegla? 10cm-es?

Mindenesetre errol kell meggyozodni, hogy tuti valaszfal e es nincs e athidalo. Ha ezekre egyertelmuen igen a valasz, akkor mehet a veses.


Meg szebb valoban flex lenne es veses, de sok lenne a por. Ezt merlegeld.


Athidalo manapsag nem sima gerenda hanem keramia bevonatos vas beton. Tehat kivulrol meg teglanak is nezheted ha nem lattal ilyet. Szal jol nezzed meg.

2023. ápr. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ahogy írták, nagyon sokszor nincs áthidaló a válaszfalban. Én két oldalról flexxel vágtam...
2023. ápr. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!