Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Megoldható lenne a padlàsszobà...

Megoldható lenne a padlàsszobàban parapetes konvektorral a fűtés? Ha igen, a gàzszerelő hogyhogy nem említette ezt?

Figyelt kérdés

Készült egy padlàsszobànk, de mèg nem tudjuk, mivel oldjuk meg a fűtést. A ház többi részében gàzcirkóval van megoldva a fűtés, úgy volt, hogy fent is 2 kisebb radiátor lesz majd, de azt mondta a szerelő, hogy nem forgatnà meg a vizet, nem olyan új màr a kazán, majd valószínűleg cserélni kellene egy kondenzációs kazànra, de az mèg nem tudjuk, hogy mikor lesz. Klímàra sincsen most pénzünk, illetve a villanyfűtèsekről sem olvastunk túl jót, mmint, hogy nem túl gazdaságos. A konvektor jutott eszünkbe, mert a szoba alatt, a tetőtèrbe se fel van vezetve a gàzcső, az ottani konyhába. Elvileg, csak onnan kellene felvinni a padlàstèrbe a csövet, nem? Ès akkor lehetne konvektor(?) Kèszülünk felhívni a szerelőt, csak ez most felmerült bennünk..

Előre is nagyon köszi.


2022. nov. 6. 21:44
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
*tetőtèrbe is*
2022. nov. 6. 21:47
 2/25 anonim ***** válasza:

[link]

esetleg ezt olvasd el.

2022. nov. 7. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
2022. nov. 7. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
74%

Az új konvektorok egy kazán árával vetekszenek. A parapetet meg ki kell vezetni. Egy parapet szettel pedig tetőtérbe, hogy oldanád meg? Nem biztos.

A mostani kazán miért nem bírja el? Nem a kora a lényeg, hanem a teljesítménye.

A gázrendszer bővítéshez gázterv is kell.

2022. nov. 7. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 klimaesvillany pont hu ***** válasza:
57%
Szerintem ne vessétek el a klímát, mint megoldást.
2022. nov. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Úgy tudom, hogy a teljesítménye miatt nem bírnà el...:/ a szerelő azt mondta, hogy ott fent màr nem forgatnà meg a vizet. Nem tudom, hogy a parapetet ki lehetne-e vezetni, a tűzfalra kerülne elvileg, ott ki lehetne, nem?
2022. nov. 7. 11:51
 7/25 A kérdező kommentje:

[link]


Egy ilyesmire gondoltunk, amúgy.

2022. nov. 7. 11:53
 8/25 klimaesvillany pont hu ***** válasza:
59%

Figyi, ilyet csak engedélyezett gáztervvel lehet csináltatni.

Egy ilyen gáztervet pedig szerintem már nem nagyon engedélyeznek.

Próbálkozz ép.gépész tervezővel, hogy ő mit mond, érdemes-e erőlködni vele.

2022. nov. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Ja èrtem,köszönöm, ezt nem tudtam.
2022. nov. 7. 14:14
 10/25 klimaesvillany pont hu ***** válasza:
A gázcsőhöz engedély nélkül nem szabad nyúlni, csak a helyi gázszolgáltató előzetes jóváhagyása (lebélyegzett, engedélyezett terv) után.
2022. nov. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!