Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Régi emésztőgödörben építési...

Régi emésztőgödörben építési törmelék - mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Vásárolt ingatlanon van több régi emésztőgödör, amiket az előző tulaj láthatóan az építési törmelék eltüntetésére használt: van ott cserép, vakolat, mindenféle kaviccsá mállott aprólék. Aránylag száraznak tűnik, bár csak a tetejét látjuk, mélységüket nem tudjuk.

Én eltüntetni szeretném ezeket az emésztőket. Ehhez ki kell lapátolnom belőle minden sittet? Gondolom az nem jó, ha csak betemetem így, ahogy van?



2023. máj. 8. 11:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Komoly esők vihar után menj rá stabil vagy süpped . Amennyiben betömörödik hordj terits rá murvát termőréteget stb ....Nem hordanam el iszonyat melo plusz a konténerek .
2023. máj. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem dombok voltak a telken amit vettem, a dombokon pedig bokrok, bodza, orgona.

Tereprendezéskor mind fát bokrot kb méter magaságnál elvágtam, jött a gép és elkezdte kiszedni a gyökereket. A dombok építési törmelékből álltak. 3 db 8 m3-es konténert rakott meg törmelékkel nekem a gépes, ezután még elsimította az udvart. 7:00-18-ig enni sem állt. Ebből kb 2 óra volt a simítás, 2 óra a gyökerek kiszedése. Azaz ~7 órán át szedte ki a szemetet a földből és rakta a konténereket.

Szerintem ugyan ezt a munkát a 3-4 haverommal 1 hétig csinálhattuk volna.


Felesleges kézzel nekiállni, csak szívás van vele.

2023. máj. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%
Betemetném a fenébe. Az ilyeneket amúgy is sittel szokták feltölteni.
2023. máj. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha téged nem zavar akkor hagyhatod benne és csak be kell temetned. Csak jó ha valamiképpen megjelölöd, mert később megsüllyedhet vagy nem jó oda olyan növényt ültetni aminek mélyre megy a gyökere. Ha később valami csővezetéket ásnátok vagy esetleg medencét, akármit, akkor sem árt ha tudjátok, hogy azon a helyen mi lesz a földben.
2023. máj. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Bérelj ki egy nagy döngölő békát és adj neki vele többször, meg valahonnan legyen pluszba föld amit még rá dobsz mert süllyedni fog.
2023. máj. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!