Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Lazúr, vagy zománc festék...

Lazúr, vagy zománc festék lenne jobb?

Figyelt kérdés

A nyílászárókat mivel lenne jobb átfesteni? Mindegyik fa, ajtók, ablakok, keretek.

Jelenleg:

- Ajtókeret, nem volt cserélve, matt.

- Ajtók, nem voltak cserélve, matt az is, de valahogy másabb mint a keret.

- Ablak és ablakkeret, talán 6 éve voltak cserélve, állítólag lazúrral voltak festve.

Mindenképp vizes bázisú festéket használnánk.



2023. máj. 13. 13:53
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

csak vizesbázisú lazúr..de..ennek van egy titka.marhanagy türelem kell hozzá, hogy zongoralakk minőségű legyen.

Ezt csakis finomra csiszolt felülettel lehet elérni, nyári negyven fokban, öt, de inkább hatszori átkenéssel, úgy hogy minden réteget hagyni kell megszáradni..ekkor lesz gyönyörű, fénylő, sima, örökkétartó.

2023. máj. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is lazúr és én is a vizes bázisút szeretem, de az oldószeresek is jók.

A zománc festék betakarja a fa mintáját, olyan lesz mintha műanyag avgy festett fém ablakok lennének. Azért vettetek fa nyílászárót, hogy látsszon a fa erezete, felülete. A lazúr nem fedi el csak színezi, védi.

2023. máj. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Semmiképp nem akarjuk fényesre, matt, esetleg selyemfényű festéket vennénk.

Talán nem jött lett a kérdésből, de nem újak a nyílászárók, ami cserélve volt, az is kb 6 éve volt cserélve.

Szerintem amikor beépítették őket (kb 40 éve) még nem volt választás, hogy műanyag, vagy fa nyílászásó legyen.

2023. máj. 13. 15:34
 4/8 A kérdező kommentje:
Festeni csak május végén, júniusban fogom tudni, később nem.
2023. máj. 13. 15:36
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez nagyban függ attól is, hogy milyen a nyílászárók állapota.

Egy befeketedett fa, sosem lesz olyan szép lazúrozva, mint az új.

Amennyiben rossz az állapotuk, én azt mondanám, hogy zománc, minden más esetben lazur.

2023. máj. 14. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az ablakokon és keretein vannak sárga foltok, meg mintha gyanta cseppek lennének az ajtólap külső oldalán.

A benti ajtó keretek fája nem tudom, milyen állapotban van, elvetemedve, törve nincs, de a színét nem lehet a festéken keresztül látni.

A belső ajtók pedig szerintem funér lapból lehetnek, vagy valami ilyesmiből (fúráskor látni, hogy nem fa)

2023. máj. 14. 06:51
 7/8 anonim ***** válasza:

#6 Ha már eleve le van festve akkor nem sok választásod van.

Ha zománcfesték van rajta akkor csak nagyon sok munkával tudnád azt úgy eltávolítani róla, hogy lazúrral tudd festeni utána. Az összes festéket le kell szedni, a fát meg kell csiszolni.

Ha lazúr festék van rajta akkor jobb azt ismételni.

Mindkét esetben csiszolni kell ha sérült a felület, de ha azonos festéket használsz akkor nem kell leszedni az összeset előtte.

2023. máj. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#6

Olyan nincs, hogy a festékek keresztül nem látszik. Ez azt jelenti, hogy nem sérült a festékréteg.

Menj ki az utcába, nézd meg a környező házak ereszdeszkáját és megérted, hogy mire gondoltam feketedés alatt. Általában akkor szokott ilyen lenni, ha sokáig el van hanyagolva, le pattog a festék, kiszárad a fa.

Az esetleges táskásodó részeket csiszold le, aztán szinazonos lazúrral fessd át. Ilyenekre szvsz az oldószeres Sadolin a legjobb. Repedéseket folyékony fával, vagy valamilyen tömítőpasztával lehet korrigálni, a gitt felejtős, mert mindig meg fog látszani.

2023. máj. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!