Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Panel lakásban hangszigeteles?

Panel lakásban hangszigeteles?

Figyelt kérdés

A hálószobát szeretném hangszigetelni, hogy a szomszédsággal ne halljuk egymást.

Elsősorban magamtól szeretném megóvni őket, mert szeretek hangosan zenét hallgatni. Biztos lehetne fülessel is, de amikor én énekelek attól hát szeretném megóvni őket.

Köszönöm szépen a segítséget!



2023. máj. 28. 20:24
1 2
 1/13 anonim válasza:
50%
Tojastarto dobozzal kiralod az osszes falat, a padlot meg vastag szonyeggel boritod be.
2023. máj. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És az hatásos? Fogom aztán felragasztom?
2023. máj. 28. 21:28
 3/13 anonim válasza:
Nezz youtubeon videokat
2023. máj. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%

Akusztikus panel


Tojástartós baromságot nem tudom ki találta ki, nyilván tompít valamennyit, de ki akar csirkeszaros ocsmány papírmasét a falra?

2023. máj. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Pénteken láttam a Budafoki obi-ban szivacs táblákat(kb 50x50)ezek kiváló hangszigetelők, mert puhák, tehát elnyelnek mindent..

Évekkel ezelőtt tojástartó mintájúak voltak, csak problémás volt a hatásos felragasztás.


Ezeket bekened szilóval, aztán fel a falra, plafonra. Érdemes megnézni bármelyik obiban, vagy beírod a gúgliba...

2023. máj. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
4# tojástartót nem szarja össze a tyúk. Régen erre használták az együttesek, zenészek. Természetesen ma már van drágább is.
2023. máj. 29. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
60%
#6 a tojástartó kb semmit nem csinál, minimális diffúzor, amire szabálytalanul egymás mellé ragasztgatott, változó méretű, nem kínosan derékszögű fakockákkal köröket versz rá, és még rohadtjól is néz ki. Nem véletlen, hogy aki kicsit is járatos akusztikai melókban, az általában csuklóból lesajnálja a tojástartós dekorációt.
2023. máj. 29. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
45%
7# amikor nem volt más, jó szolgálatot tett. Amennyire kell működik, hiába sajnálod le. 60-70 évekbe nem volt akusztikus szivacs sem más. Amire kellett jó volt. Több házba, köztük nálunk is volt olyan garázs amit ezzel béleltek. A célra tökéletes volt, gond nélkül lehetett zenét hallgatni, mégha nem is hiszed el. Én legalább tapasztaltam, tudom.
2023. máj. 29. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
71%
Megnéztem neked, nem hangszigetel, de üres területen, sima falaknál, csökkenti a visszaverődéseket, ilyen célból jó, e miatt hasznalták a tojástartót.
2023. máj. 29. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos mint látható, a köztudatban tévesen úgy él a tojástartó, hogy hangszigetelésre való.

Ezeket a tisztább hangzás érdekében ragasztották fel régen azért, hogy ne verődjenek vissza egyenesen a hangok, pl egy zenekari próbán vagy hangfelvételnél.

Ma már sokkalta korszerűbb anyagok léteznek, viszont ezek már nem olcsóak.

Ráadásul a panelben sajnos maga a vasbetonszerkezet vezeti a hangot, így nem egyszerű hangszigetelni, viszont nem is lehetetlen.

Bízzál meg egy erre szakosodott céget.

2023. máj. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!