Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Eltűnő (lakossági) megrendelés...

Eltűnő (lakossági) megrendelések - valóban ez lett az elszomorító valóság (2023 elejétől kezdve ki tudja meddig)? Szobafestőktől hallottam, akik egymagukban vállalkoznak, h. egyre kevesebb a lakossági megrendelés, és nem lesz jobb a helyzet... Lent!

Figyelt kérdés

És nem is lesz jobb a helyzet, egyre kevésbé éri meg festőnek szegődni...


Valóban kezd a szobafestés, esetleg hidegburkolás, meg a teljes építőipar hanyatlani?


Megint csak a nyugatra vándorlás lesz innentől - ismét - az egyetlen járható, anyagilag is jövedelmező út?



2023. jún. 3. 19:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
76%

Nem tudom a szobafestőkkel mi a helyzet, de én jelenleg generálkivitelezőknek könyörgök, hogy adjanak árajánlatot végre egy családi ház bővítéséhez. Ide kőműves, ács és tetőfedő kell.

Szóval nekik lehet bőven megrendelésük, mert a kis (5-10 M Ft költségvetésű) munka után nem kapkodnak. Mindegyik arra hivatkozik, hogy nincs ideje árajánlatot írni, annyi a munkája.

2023. jún. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Persze, előbb-utóbb az építőipar virágkorának is vége lesz. Felénk egyre több mindent megcsinálnak az emberek inkább saját maguk, így lényegében marad az anyag -és fuvarköltség.
2023. jún. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
81%

A környékünkön jelenleg épp hiány van szakemberekből.

Sokan persze maguk csinálják meg mert vagy sokat kell várni egy festőre vagy nagyon sokat kér a munkájáért.

Én is magam szoktam a festéseket csinálni, ez pont olyan munka amit bárki meg tud csinálni ha hajlandó rá. Még soha nem fizettünk festőnek tapétázásért se meg falfestésért se. Most nyáron is esedékes a házban sok helység újrafestése. Mivel meg tudjuk mi csinálni nem akarok feleslegesen több százezret kifizetni valaki másnak. De anyósom szívesen megtenné, ő meg nem talál festőt ezért hajlandó rám bízni meg a gyerekekre. nem lesz olyan tökéletes, mintha egy profi szakember csinálná, de nem kerül pénzébe és legalább készen lesz.

2023. jún. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
75%

Nekem ács ismerősöm van, ő is ezt mondta. Van 2 munkájuk idénre.

2 éve meg ilyenkor be voltak táblázva december 31-ére is.

Nincs pénze az embereknek.

Illetva a nagyobb vállalatok inkább még veszteséggel is elvállalnak munkákat csak hogy ne kelljen becsődölni. Sok helyről embereket is küldenek el.

Jó reggel emberek, a Viktor nagyon elk..ta! Jobban mint a Fletó. Csak még nem látják sokan....

2023. jún. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

#4 Valószínűbb, hogy az ok az otthonteremtési támogatás vége.

Tavaly nagyon sok ember végeztetett el munkákat előre is, mert decemberig lehetett számlát gyűjteni az otthonteremtési támogatáshoz. Mi is ezért csináltattunk meg több dolgot mert a kiadásaink felét visszakaptuk utána a támogatás keretében.

Így viszont idén nem kell megcsináltatnunk már, mert már készen van.

2023. jún. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk gyanúsan elszaporodtak a szakik hirdetései.

Én tudok olyat aki most vett lakast Budán, és azonnal talált festőt.

Jó lesz ha már kicsit rendeződik is a helyzet.

2023. jún. 4. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
78%

ezt érdemes elolvasni: [link]


Az a helyzet, hogy volt kb 10 jó év amikor annyi pénz volt, hogy jutott mindenkinek. Elloptak egy csomót, de még így is maradt a kisembereknek is. Most meg már nincs pénz, nem jut az alsóbb régiókba. És az a gond, hogy most indulunk lefelé. A 10 jó év után nem tudom mennyi rossz év következik, de készüljetek fel, hogy itt komoly gondok lesznek maharosan.

2023. jún. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatilag előre bezsebelték a pénzt, ez történt, teljesen természetes rendeződési állapot fog következni. Akinek volt esze az tartalékolt...
2023. jún. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
0%
Amelyik szakmunkás pénzt akar keresni az állást keres nyugaton és lelép innen, de örökre.
2023. jún. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Áh, miért menjen nyugatra ha itt is le tud húzni... Meg kezd sok lenni olyan aki azt állítja hogy szakember csak kb. nincs mire
2023. jún. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!