Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Eltűnő (lakossági) megrendelés...

Eltűnő (lakossági) megrendelések - valóban ez lett az elszomorító valóság (2023 elejétől kezdve ki tudja meddig)? Szobafestőktől hallottam, akik egymagukban vállalkoznak, h. egyre kevesebb a lakossági megrendelés, és nem lesz jobb a helyzet... Lent!

Figyelt kérdés

És nem is lesz jobb a helyzet, egyre kevésbé éri meg festőnek szegődni...


Valóban kezd a szobafestés, esetleg hidegburkolás, meg a teljes építőipar hanyatlani?


Megint csak a nyugatra vándorlás lesz innentől - ismét - az egyetlen járható, anyagilag is jövedelmező út?



2023. jún. 3. 19:50
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
100%

Ha a festő bemond egy kb 500.000 körüli összeget egy 2 napos melóra akkor inkább megcsinálom én, lesz amilyen lesz. Plusz lehet még keveset is írtam! Honnan az a*ámból fizessek ki ennyi pénzt? 280 a bérem, tartalék alig.

Egy átlag magyar...

2023. jún. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Én mindent megcsinálok otthon nem kell nekem szakember, menjenek vissza nyugatra.
2023. jún. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%
11 es gyűjtsed a pénzt és utána hívj szakembert ha összekuporgattad!
2023. jún. 11. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
72%
13 Nem kell festeni éppen csak példa volt de azért elég erős, hogy megmondod mit csináljak a pénzemmel család meg hitel mellett havi netto 280 e forintból!
2023. jún. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
18%

Hát de akkor miért sír a szád hogy drága a szakember? Sok ilyen nagyokos "otthon majd megcsinálom én mert sporolok" után javítottunk a kollégáinkkal.

Glettelt felületre kentek latexet alapozás nélkül. Mindenki maradjon a saját kaptafájánál. Ha nincs pénzed ne építkezz. Ha van, akkor meg fizesd ki a szakembert tisztességesen! Én sem nyavalyogtam mikor nyilászárókat cseréltek több millióért.

2023. szept. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
35%
#15: ezt sok "festő" kollégád is meglépte már, utánuk nem javitasz?
2023. szept. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
41%

Hiába pontoztok le parasztok. Vért izzadtam a fagyban amikért megdolgoztam.

Nyavalygás helyett kezdjetek magatokkal valamit hogy ne 110 ezret keressetek! Akik lepontozgattok csöveskéim aztán hívjatok szakembert!

2023. szept. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
56%
#17: én kizel 1.5M keresek, nem mondanám magam csövesnek, de nem büdös a munka, egy festéshez nem fogok "szakembert" hívni, mérnökként képes vagyok értelmezni az anyagok adatlapját.
2023. szept. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
43%
18 azt elhiszem csak a festő szakma nem abban merül ki hogy elolvasom a termék adatlapját és megfogom a festőhengert :)
2023. szept. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
#19: tudom, tudok olvasni is, a spakli, a glettvas, meg még a 2m-es simító is egész rutinosan áll már a kezemben. És én nem fogok "szárazvakolni" nedves falakat, mint sok úgynevezett szakember.
2023. szept. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!