Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mivel fúrjam a panelt?

Mivel fúrjam a panelt?

Figyelt kérdés

Nem vagyok szaki, rutinom sincs, ez van, viszont nem régen költöztem panellakásba és szeretnék pár dolgot felrakni a falra, de fogalmam sincs, hogy mivel essek neki a betonnak.


Van egy db makita ütvefúróm, amit még soha nem használtam, illetve néhány megkérdőjelezhető minőségű fúrószáram. Olvastam, hogy ide direkt, kemény falhoz való fúrószár kellene, de nem tudom, hogy milyet vegyek.

Ajánlanátok néhányat? Illetve leírnátok nekem, hogy milyen technikával, hogyan csináljam?


Légyszi ne savazzatok szét (kicsit lehet), amiért nem értek hozzá. Apám nem tanította meg, valahol meg el kell kezdeni.



2023. jún. 5. 20:31
 1/8 A kérdező kommentje:
Még annyit: nem gond, ha drága, csak működjön, és lehetőleg bírja azt a 10-15 fúrást
2023. jún. 5. 20:32
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Pneumatikus fúró simán viszi
2023. jún. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%

Betonhoz inkább a nagyteljesítményű fúrókalapácsok az ideálisak, az ütvefúrók inkább kevésbé masszív falakhoz, pl. téglához valók. Meg lehet azért próbálkozni vele, több lépcsőben fúrva, először a szükségesnél vékonyabb fúrószárral, aztán váltani a vastagabbra. Ha nem nagyon sikerül, csak forog a szár de nem halad az anyagban, akkor nem érdemes folytatni.

Pár tízezer forintért lehet kapni egyszerűbb, nem ipari használatra tervezett fúrókalapácsot SDS-tokmánnyal, valami jó közepes falfúrószár készlettel bőven jól teljesítenek egy évben egyszer használva.

2023. jún. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Négyélű, vidiás betonfúró szárat vegyél. Pl [link]


Viszont az ütvefúró nem a legjobb, inkább fúrókalapács való a betonhoz, amibe az SDS-es fúrószárat (olyan a vége mint a fenti linken) be tudod fogni.


Ilyet elég bérelni is egy alkalomhoz, ha előre kitalálod, hová kell fúrni.


A fúrás művelete: semmi különös nincs benne. Fúrószár illeszt, gép vízszintesen tart, gomb megnyom. Fúrót nem préseled bele a falba, óvatosan tolod előre. Ha melegszik a fúrószár, akkor pihentetés hogy hűljön.

2023. jún. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Milyen típusú a Makitád?
2023. jún. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszát!


Makita HP1630k fúróm van. Érdemes ezzel vesződni vagy menjek inkább a gépkölcsönzőbe?

2023. jún. 5. 21:15
 7/8 anonim ***** válasza:
81%
Inkább a kölcsönző. A 710 W teljesítmény elég zsenge.
2023. jún. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

ezzel ne állj neki, nagyon nem erre való.

Ahogy előttem is irták SDS fúrokalapács kell.

A 4-élű fúrószár tényleg nagyon zsír, de a sima noname vídiás SDS fúrószár is jó, én ilyet használok, 10 éve lakok panelban

2023. jún. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!