Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Járólapra fel lehet húzni egy...

Tamas3791 kérdése:

Járólapra fel lehet húzni egy sor tégla válaszfalat?

Figyelt kérdés

gipszkatront nem szeretnénk, és téglánk rengeteg van (5-600) és arra gondoltunk, hogy simán a járólapra rá lehet-e falazni? tennénk alá egy vastagabb fóliát. Egy sornyi tégla lenne 2.5 méter magasan, nagyjából 2 méter széles


járólap alatt 10cm beton van, viszont vasalva nincs



2023. jún. 6. 13:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy lehetni lehet-e, de szerintem neeee... ha máskor nem is, legkésőbb egy járólapcserénél biztos, hogy macerát okozna. De amúgy is biztosabbnak hangzik az aljzatbetonra épített fal. Inkább szedjétek fel azon a csíkon a járólapot most.
2023. jún. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tart sokáig a lapot végigvágni flexxel és feltörni. Menj biztosra!
2023. jún. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
a meglévő járólapra kötésben rakj még egy sor járólapot, arra falazz. De lehet kapni vékony, alig észrevehető vasalt áthidalót is, erre is falazhatsz...nézz körül egy (jobb)építőanyag telepen, és látni fogod, mit tegyél a mostani járólapra tehermentesítőnek.
2023. jún. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Őszinte leszek, nekiálltam a műveletnek, nem bontottam fel a járólapot, letettem egy fóliát és szépen habarccsal elkezdtem rakni a téglát. Egyelőre a helyén van, nem látszik semmi baj.


Kis költségvetésű a projekt, nem nagyon akarok költeni pluszba, téglánk van dögivel, csak a falazó habarcsot meg a glettet vettem pluszba.

2023. jún. 7. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!