Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Tégla válaszfalat gipszkartonn...

Tégla válaszfalat gipszkartonnal burkolták. Szekrényeket (mosdószekrényt is) szeretnék a falra erősíteni, akkor célszerű a tégláig befúrni, betenni a tiplit és egy hosszabb csavart betekerni?

Figyelt kérdés

A karton és a tégla között változó szélességű légrés (kb 1-3 cm) van.

Van valamilyen öszvér megoldás, ahol a teher egy részét a gipszkarton, másik részét a téglafal viszi?



2018. ápr. 9. 16:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Ekkora légrés? Nem kenték telibe ezek szerint, a gipszkarton nem sokat bír önmagában. Nagyobb, hosszabb tipli, erősebb csavar fog kelleni.
2018. ápr. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát én inkább bontanék és vakolnék
2018. ápr. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem rossz alapvetően, ha gipszkartonnal vakolnak, viszont itt nagyon el lett rontva. A gipszkarton itt száraz vakolatként lett felhasználva, ahogy az első válaszoló is írta, rosszul lett felragasztva. Ugye így már nem kérdés, hogy a tégláig kell befúrni, mint senkinek eszébe sem jutna a sima vakolatra szekrényt tenni. A gond szerintem itt az, hogy egy felül rögzített szekrény simán benyomhatja a gipszkartont, és bár leszakadni nem fog, mert a téglában van rögzítve, azért elég hülyén fog kinézni a véletlenszerű 1-3cm-es benyomódás. Haveroméknál láttam ilyet, felnyomták a gipszkartont, ami szép volt, jó volt, de egy év után össze-vissza áll a felső szekrények alja, ahogy nekiszorította a téglának a kartont. A megoldás szerintem az, hogy vagy bontasz, vagy szekrényenként felteszel az alsó sarkakhoz plusz egy-egy csavart, ami a téglában van, és ennek támaszkodik neki a szekrény alsó éle/sarka. Egyrészt így teljesen szintbehozhatók a szekrények, másrészt nem fogja a gipszkartont a falra préselni, mivel a csavarokon fog feltámaszkodni. Ha belefér a költségvetésbe, akkor mindenképp bontás, és vagy normálisan megycsinált szárazvakolás, vagy sima mezei vakolás megoldja a gondot.
2018. ápr. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!