Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Költségmegosztót akarnak...

Költségmegosztót akarnak felszerelni. Nekem viszont új radiátoraim vannak, amiket nem kevés pénzért vettem. Namármost ha felszerelik megsérülnek a radiátoraim. Köteles vagyok a saját tulajdonban lévő radiátoraimon ilyen beavatkozást engedni?

Figyelt kérdés

2023. jún. 11. 20:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
nem sérülnek meg tőle a radiátoraid. van tartója.
2023. jún. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
de a tartót fel kell csavarozni
2023. jún. 11. 22:48
 3/10 anonim ***** válasza:
Mi a sérülés?
2023. jún. 12. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
És gondolod, hogy abban a több millió lakásban ahol már költségmegosztó van, ott mind "tönkretették" vele a radiátort? Átfúrják, igen, de ez a radiátor működését nem befolyásolja. Egyébként igen, ha ház úgy dönt, és a közgyűlés megszavazza a költségmegosztót, te köteles vagy engedni.
2023. jún. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
de a radiátor a saját tulajdonomban van, csak a csőre engedem feltenni
2023. jún. 12. 14:05
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes ötlet lenne a csövet megfúrni, amiben áramlik a víz. És utána a vizet hogyan tervezed a csőben bent tartani? A radiátornak van olyan része, ahol nincs víz, ezért nem is okoz gondot a fúrás. Ez egy. Kettő, a fűtéscső mindig forróbb, mint a radiátor, így ha azt mérnéd, sokkal többet kellene fizetned, mint a valós fogyasztásod.

Harmadikként pedig azt kérdezném, mit szeretnél a radiátoraiddal csinálni, amiért nem lehet rajtuk két lyuk a lemez víznélküli részén? El akarod adni 30 év múlva és úgy gondolod lyuk nélkül többet kapsz egy használt rozsdás radiátorért? Mielőtt megkérdeznéd, nekem is új radiátoraim vannak, én is sokat fizettem értük, és nekem is van rajta költségmegosztó, sőt az első naptól kezdve rajta van, ahogy beépítették őket, rögtön fúrták is. És még élek.

2023. jún. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Na ilyenek a panelprolik, mint a kérdező.
2023. jún. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az előző radiátoraimat is több mint 30 év után adtam el jó áron mivel semmi bajuk nem volt. (Mivel az új tulajdonos teljes lakásfelújtást csinált úgy egyeztünk meg, hogy mindent elvihetek). Ez a létező legjobb típus volt abban az időben és ma is gyártják. Ugyanilyen típusúak voltak mint amiket most rakattam fel, de most nem az eladásról van szó, hanem hogy ez a költségosztó nem lesz egy hosszú életű dolog, meg fogja bánni a ház ha felrakatja meg mondták a szakértők is, nem akarok belemenni abba, hogy miért szavazták meg mégis. Aztán majd pár év múlva ha nem lesz rá szükség ott lesznek a csúnya rradiátorok. Mellesleg ez a költségmegosztó sem egy esztétikai élmény a radiátor közepére téve
2023. jún. 17. 11:59
 9/10 NTBS ***** válasza:
100%
El kell fogadni a döntést.
2023. jún. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A radiátor felszínén a festéket pattintják/kaparják le egy pár négyzetmilliméteres felületen, oda forrasztják a költségosztó készüléket tartó vékony csavart. Ha midenképpen megtagadod a felszerelését, annyi fog történni, hogy valaki valahol megállapít majd egy átalányt mondjuk a lakás légtérfogatának függvényében, és ha fűtesz ha nem, azt kifizeted fűtési költség címén.

Egyébként hasznos az egyéni elszámolás, mert egyrészt mindenki a maga fogyasztása után fizet, nem pl. a fázós szomszéd néni után, aki egész télen nyitott ablaknál döngeti a saját radiátorát, mert a közös fogyasztást úgyis szétdobják az összes lakó között. Másrészt takarékosságra ösztönöz, és manapság ez sem lényegtelen szempont.

2023. jún. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!