Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A parapetes gázkonvektor...

A parapetes gázkonvektor kikötése engedélyköteles?

Figyelt kérdés

Ha kiszeretném köttetni a gázkonvektort, hogy helyette elektromos fűtőpanelt alkalmazzak, akkor azt jeleznem kell a gáz szolgáltató felé?


Illetve, olyat lehet csinálni, hogy ha már levették a konvektort, akkor a csövet is leszereljék és valahogy elzárják a fölösleges végét és akkor csak a tűzhely maradna gázos?



2023. jún. 13. 17:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én biztosan nem szereltetném le.

Az első villanyszámlánál te is visszasírod majd a gázfűtést.

2023. jún. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
leszereled , sárga flexi csövet lekötöd és teszel rá egy réz kupakot majd betömöd a falban lévő jukat . légkondi gazdaságosabb mint az elektronyos fűtőpanelt én ezért nem piszkálnám a konyektort hanem szereltetnék be egy vagy több légkondit
2023. jún. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell engedély senkitől. Persze aki leszereli, az értsen a gáztömörség vizsgálathoz(is)...

de...ahogy előttem írták, nem ártana előbb kipróbálni, milyen is gáz nélkül, mennyi lesz a villanyszámla ugyanolyan meleg elérése mellett.

Azt biztosan megnézted, hogy a belső elektromos hálózat bírja a terhelést?

2023. jún. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as válaszoló, igen utánanéztem. Egy C25-ös kismegszakítóm van. Ha jól tudom ez 25A és 10KW-ig terhelhető.

Jelenleg a hűtő, mosógép és a villanybojler a legnagyobb fogyasztó a háztartásban. Elméletileg elbírja.


Lehet azt csinálom, amit a 2-es írt, bár annak is utána kéne számolni.


Aztán lehet veszek egy kisebb fűtőpanelt tesztelés jelleggel és nem köttetem ki a konvektort. Legfeljebb tanuló pénz lesz... De ez még ráér, ha jön a hideg.


Köszi a válaszokat.

2023. jún. 13. 20:01
 5/6 A kérdező kommentje:
Hülyeséget írtam. Nem 10kw-ig terhelhető, hanem csak 5750W-ig, de a szolgáltató 5000W-ig engedélyez egy fázis esetén. Szerintem marad a konvektor...
2023. jún. 13. 21:06
 6/6 anonim ***** válasza:
Fűtőpanel helyett én inverteres hőszivattyús klímát vennék, ha van rá lehetőség H órára kötve. Normál árammal is rezsicsökkentett áron olcsóbb lesz mint a gáz az inverteres klíma, pláne ha egy régi ősöreg konvektorod van, H órával meg verhetetlen.
2023. nov. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!