Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Miért nem fed egyből a zománc...

Miért nem fed egyből a zománc festék?

Figyelt kérdés
Egy kerítést festek, ami régen már egyszer volt festve. A festéket nagyon nehezen tudom elkenni, a végeredmény is csíkos lesz (ecsetnyomos). 0,70 l festékbe kb. 2dl higítót tettem, de lehet még annyit sem. A kb. 90x150cm-es kisajtót 1,5 óra volt lefesteni, de ecsetnyomos lett az egész.

2023. jún. 18. 10:32
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Silány minőségű a festék, túl sok/kevés a hígító, nincs alapozva. Az ajtót vízszintesen elfektetve mázolni szokták elég vastag festékkel, vagy fújni pisztollyal.
2023. jún. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Alapozni kellett volna előtte.
2023. jún. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
92%
0,70 l festékbe 2dl hígító az nagyon-nagyon sok! Túl híg lett szerintem.
2023. jún. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
2 deci hígítót beleöntesz, akkor ne csodálkozz, hogy nem lehet vele festeni. Maximum néhány kupaknyit kell hozzáadni.
2023. jún. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
90%
A mai zománcfestékekbe nem igazán kell hígító, felhasználásra készre van hígítva. Sőt én inkább azt szoktam tapasztalni, hogy felbontás után közvetlenül még kicsit híg is, és nem fed rendesen, de kevés várakozás után párolog annyit az oldószer, hogy tökéletes az állaga mindenféle hígítás nélkül.
2023. jún. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!