Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Sokkal drágább lenne a ház...

Sokkal drágább lenne a ház lábazatát műkővel kirakatni mint a műgyanta?

Figyelt kérdés
2023. júl. 3. 13:47
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat nem műkövet akartam írni, hanem kőburkolatot.
2023. júl. 3. 13:51
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

A szakember ilyenkor négyzetméterben adja meg mennyit kér a kő berakásáért, ez nem egy egyszerű meló, mint felkenni a műgyanta vakolóanyagot. Ezen felül a kő is többe kerül meg kell hozzá az is ami felrögzíti a falra.

Itt találhatsz példát és megnézheted az árakat hozzávetőlegesen.

[link]

Viszont hosszútávon lehet hogy megéri megcsináltatni, hiszen ha ilyennek szeretnéd látni a házadat akkor az lesz jó neked ha erre költesz.

Azt azért vedd figyelembe, hogy a lábazatra felverődik az eső, koszos lesz! Ezért szokták a házak, kerítések lábazatát sötétebbre csinálni. Lehet, hogy nem érdemes talajszinttől burkoltatni díszkővel csak kicsit magasabbról.

2023. júl. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Értem! Köszönöm szépen a linket, megnézem. De ha sokkal drágább, akkor sajnos nem lesz rá keret mert egyéb felújítás is lesz.

Kerítés műgyantázva lesz, láttam olyan gyöngykavicsos kinézetűt, nem tudom mi a neve pontosan. Abból is kicsit sötétebb praktikusabb lenne?

2023. júl. 3. 16:01
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen. A talajtól 30-40-50cm-t szoktak sötétebbre színezni, aztán jön a világosabb szín.

A velünk szemben tavaly épített társasháznak szép fehér a vakolata a falán is meg a kerítésen is. De már a télre tiszta mocsok volt alul ez a sáv, mert az eső felveri a sarat, koszt rá.

De a legjobb ha sétálsz vagy autózol egyet a környéken és megnézed a házak falát, kerítéseket. Akkor látni fogod mi az ami neked még belefér, mert nem zavar ha olyan lesz idővel és mi az amit már nem szeretnél. Lehet, hogy neked nem is tűnik csúnyának az ami engem már zavar.

Ezen a képen kavicságyat csináltak a kerítés mellé és így nem is lett csúnya az alja az esőtől:

[link]

2023. júl. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

“De a legjobb ha sétálsz vagy autózol egyet a környéken és megnézed a házak falát, kerítéseket.” …. pontosan ezt csinálom. 😊


Köszi a választ!

2023. júl. 4. 08:16

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!