Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Nagyobb méretű csempénél mire...

Nagyobb méretű csempénél mire érdemes figyelni?

Figyelt kérdés

Igazából, ahogy nézem, nem számít extra nagynak. 25cmx75cm. Azért nem kicsi és egész nehéz is.


A falon 30 éves csempe volt, ótvar módon feltéve.

Leverem a máló vakolat/habarcs darabokat, kihozom kb szintbe a fal többi részével. Teszek be vékony profilt aminek a segítségével ki tudom majd húzni síkba. Lekenem a régi falat, a téglát meg vakolatot, nem máló habarcs részeket mélyalapozóval. Kihúzom a falat flex ragasztóval. (nem akarok mész vakolattal dolgozni, tudom, hogy drágább a flex ragasztó)

Ha sima lett a fal, akkor azt is mélyalapozom száradás után, aztán arra menne fel a csempe. Nem szoktam a csempét mindkét is megkenni. Nem tudom itt érdemes e.

Flex ragasztóból Sakret Fke+-t vettem, az a tapasztalatom, hogy jó minőség.

Van amit változtatnátok, másképp csinálnátok?


2023. júl. 5. 22:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Csemperagasztóval nem lehet vakolni.

Én leverném a vakolatot, zsákos anyaggal újra vakolnám, majd mehet a csempe, mindkét oldalán ragasztva.

Ne viccelj, ekkora lapnak nagy súlya van, ha csak bohóckodsz leesik a picsába.

2023. júl. 6. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Mi a baj a flex ragasztoval?

Erosebb, jobban tapad mint a mesz vakolat. A vakolattal ha hibazol, az esik le konnyebben. Mibol gondolod, hogy a mesz vakolathoz jobban tapad a flex ragaszto mint sajat magahoz?


Huztam mar ki falat vele, semmi gond nem volt. Masnal is olvastam mar.


Az ytonghoz is kevesen veszik meg a sajat habarcsat, helyette flex ragsztoval ragasztjak es azzaz is vakoljak.


Ami konnyen lejon a falrol, nyilvan leverem. De ami erosen tapad, azt minek?

2023. júl. 6. 06:03
 3/13 anonim ***** válasza:
#2: a flexragasztóval vakolásnál a rétegvastagság a baj.
2023. júl. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

A legtobb helyen kisebb reszeket kell csak kikenni, pluszba meg csak kihuzni vekonyan.

Az egyik fal amit valszeg telibe kellene vakolni. Ott lehet 1-1.5cm vastagsag. Oda spec agyalok, hogy gipszes vakolatot veszek.

2023. júl. 6. 09:26
 5/13 anonim ***** válasza:

mikor direkt mindenhol felhívják a figyelmedet, hogy gioszes vakolat csempe alá nem jó?

Vegyél normál zsákos vakolatot, és azzal dolgozz a csempe alá

2023. júl. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

[link]


Ehhez kifejezetten oda van irva, hogy furdobe is jo es csempe ala is.

2023. júl. 6. 09:57
 7/13 anonim ***** válasza:
#6: 10mm vastagságtól...
2023. júl. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nah. Egyeztettem a gyartoval. Onnan egy hozzaerto mernokkel. Nyugodtan vakolhatok a flex ragasztoval. 1-1.5cm vastagon is. Dragabb mint a vakolat. Jobb a minosege. Nem erre talaltak ki, de erre is jo persze. Nyilvan ha ki kene vakolnom nullarol egy 20m2-es szobat, akkor nem lenne gazdasagos. Itt relative kis feluletekrol van szo.


Meg fog repedezni a felulete, bajt nem okoz. Meg kell majd kicsit erdesiteni, ne legyen tokeletesen simara kihuzva.

A lapokat pedig meg kell kenni es nem csak a falat.

2023. júl. 6. 11:19
 9/13 A kérdező kommentje:
Hozzateszem, megmondta, hogy hivatalosan nem vakolasra van, de a lenyeg, hogy baj nem lesz belole.
2023. júl. 6. 11:21
 10/13 anonim ***** válasza:
51%

A hozzáértő mérnök valószínűleg virágkötő volt előtte.

A csemperagasztó nem alkalmas a vakolásra.

Tapad, ragad, lefolyik, pláne olyan vastagon.

De téged nem lehet meggyőzni, csináld.

2023. júl. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!