Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Panel lakásom plafonja a ház...

SimiSimiJoo kérdése:

Panel lakásom plafonja a ház lapostetőjének hibája miatt beázik. A közös képviselet csak ígérget és nem csinál semmit, húzza az időt. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Kétszer szóltam udvariasan, egyszer plusszban megkérdeztem, mégis mikor lesz valami, de csak kifogásokat kaptam. Van valakinek ötlete? Ha nem fizetem a Közös költséget, abbol lehet bajom?

2023. júl. 10. 22:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A közös költséget nem fogják elengedni, egyszer igy is-ugy is be kell majd fizetni. Ez nem megoldás...
2023. júl. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
... hogy mit tennék? Megkérdeznek egy ügyvédet.
2023. júl. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"Kétszer szóltam udvariasan,"

Talán hatásosabban kellene szólnod.

2023. júl. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Gugu Gabor ***** válasza:
100%
Illetve jelezhetnéd írásban (levélben) bármilyen hülyén hangzik is
2023. júl. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben szóbeli vagy írásbeli (pl email) megkeresésre sem történik érdemben semmi, úgy tértivevényes levélben kell őt megkeresni, tájékoztatni, segítséget kérni.

Mivel a tető közös tulajdonban van, ezért annak javíttatása, finanszírozása a tulajdonos közösség feladata.

Fontos megállapítani, hogy milyen jellegű a probléma oka. Lehet, kisebb karbantartás is megoldás, de lehet hogy nagyon probléma okozza a beázást.

Ha tudsz, te is kereshetsz szakembert, de fontos hogy erről hivatalosan tájékoztasd a közös képviseletet.

2023. júl. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az 5-ös válaszolóval egyetértek, de továbbgondolva valószínűleg az önkormányzatnál birtokvédelmet kérnék, ha nem jutunk zöldágra.
2023. júl. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!