Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Beltéri falfestékbe keverhetek...

Beltéri falfestékbe keverhetek több penészedésgátlót az ajánlottnál?

Figyelt kérdés
Valószínűleg Chemocidot fogok használni, mind az alapozóhoz, mind pedig a színfestékhez. A kérdésem az lenne, hogy ha az előírt 350 milliliter per 8 liter festék arányt bőven túllépem, az jelenthet-e bármi gondot, vagy esetleg épp ellenkezőleg - mégjobban, még tartósabban gátolja a penészedést.

2023. júl. 17. 02:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Az a gond ezzel, hogy akkor sem lesz jobb.

Hidd el, hogy az adalék gyártóinak az a jó ha te minél többet használsz el a termékükből - mert annál többet veszel meg belőle. Ezért bizonyosan már a lehető legtöbbet fogják neked javasolni.

Mivel azonban átlagemberek számára van készítve, akik nincsenek pontos milliliter kiméréséhez szoktatva, így természetesen ez nem egy pontosan betartandó érték. Kicsit többet teszel bele az nem fog rontani semmit. Csak javítani sem.

Próbálkoztam én is ilyen adalékkal, nem volt sikeres. Ahol a hely alkalmas a penész megjelenésére, ott ezen a festéken is meg fog jelenni sajnos.

Tehát ha picit többet teszel bele, 10 millilitert vagy 15-t, az nem jelent semmi kárt, de sok haszonnal sem fog járni. Ennél többet ne tegyél bele, mert a festék állagát már befolyásolhatja. De lehet hogy nem csinál vele semmit persze.

2023. júl. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy méreg - mennél többet raksz bele annál mérgezőbb lesz a szoba levegője ahogy az évek során kipárolog belőle. A penészgátlási képessége nem fog érdemben javulni.
2023. júl. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy gomba ölő adalèk. Amíg bomlik, te szívod a levegőböl. Miután lebomlott, utána ismèt penèszedik.
2023. júl. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

1-es: Köszönöm!

Azért a festék hígíthatósága bőven több, mint amennyi Chemocidot ajánlott beletenni; 8 literbe 350 milliliter mehet, így van megadva.

Egyébként nálam mondhatni sikeres volt... Lekentem poli-fabrés vegyszerrel, majd a festékbe kevertem Chemocidot, és ezzel a módszerrel a problémás éleknél, sarkoknál vagy 5 évig semmi nem jelent meg. Ennél többet nem is vártam. Idén még első körben Savot is használok, ami lehet, hogy nem tesz hozzá sokat, de nagyon látványosan öli a fekete penészt, ezután jön a poli-fabre penészölő, és a chemocidos festés, és amennyire lehetséges lesz, szellőztetek.


3-as, köszi, le is töltöttem a magyarázókat, ki tudja, egyszer talán leszek olyan helyzetben, hogy jól jön.


Figaro, 4-es, hasznos volt, köszönöm!

2023. júl. 20. 01:04

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!