Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mészkicsapódás szobafal...

Mészkicsapódás szobafal színfestésén -- hogyan alapoznátok, festenétek?

Figyelt kérdés

Már jó sok időt eltöltöttem tájékozódással, de még mindig nem vagyok biztos benne, hogy mit tegyek. A problémás szobában talán rossz minőségű volt a festék, 3-4 év után a felületén fehér por csapódott ki. Ahol víz éri, ott eltaszítódik, és alatta látható, hogy normálisan hogy kéne kinéznie. Ennek ellenére letörölni nem lehet, mert csak máshova kenődik, keveset lehet levenni ronggyal belőle, nem eleget.


[link]


Próbáltam szárazon, nedvesen is törölni, de nem lehet, csak szétmaszatolni. Teljesen összemaszatolt krétatáblához hasonlít.


Kérdés: a következő lépésben mivel alapoznátok? erre hajlok: poli-fabre platinum diszperziós mélyalapozó: krétásodó felületekre, 6000 ft per 5 liter az Obiban


és utána poli-fabre platinum színfesték.


de még mindig nem vagyok teljesen biztos benne, hogy a festett falra ilyen alapozás kell-e, vagy hogy ez-e a legjobb módszer, hogy a kicsapódott meszet (vagy nem tudom, milyen fehér kötőanyagot) lent tartsam, ne jöjjön ki újra a felületre a következő 25 évben...



2023. júl. 20. 03:47
 1/2 anonim ***** válasza:
84%
Vizes a fal, az meg sókicsapódás, salètromos a fal. A vizesedès ellen keress valamit, tárd fel az okát.
2023. júl. 20. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

1., köszi, hogy hozzászóltál, de nem az. Nem nedves, és nem salétromos a falam. Talán a képen ezt nem nagyon tudtam demonstrálni, de ha valakit érdekel, fotózhatok még. Mint mondtam, krétával összemaszatolt krétatáblát kell elképzelni, csak míg a tábláról (festése természete miatt) a kréta nagyja vízzel letörölhető, nálam ez nincs így, de hasonló a kettő, ha megvan az, hogy a táblán is maradni szokott egy fátyolos fehéresség, a legnagyobb igyekezet után is..


A fontosabb kérdés, hogy a kötőanyagkicsapódás után mivel alapozzam, mivel fessem.


PS ha valakit érdekel a jelenség - mert úgy látom, kábé senki nem ismeri, akit kérdeztem, elvileg szakemberek sem-, itt kerülhet képbe például:


[link]


és


[link]

2023. júl. 21. 05:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!