Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Régi esővíz elvezető csatornák...

Régi esővíz elvezető csatornákat találtam a földben eltemetve. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A házam kertjét újra szeretném füvesíteni ezért elkezdtük felásni az egészet.

Ásás közben körülbelül 30cm mélyen a földben esővíz elvezető csatorna rácsokat találtunk. Pont olyan mint ami az utcán van előttünk, ez a vastag öntött.. Eddig a kert felét ástuk fel de már találtunk 3db-ot de ebből kettő tele van földel, a harmadik le volt takarva egy vas lemezzel az még jó mély.


Az lenne a kérdésem hogy ezekkel ilyenkor mi a teendő? Ezek egyáltalán hozzánk tartoznak, vagy az utcához?

Attól félek hogy rossz hatással van a fűre ha a víz elszivárog ezeken a csatornákon keresztül, és foltos lesz a fű.

Mint később megtudtam az egész kert egy betonplacc volt. Amit felbontottak, a betont elhordták és hozattak földet.



2023. júl. 30. 08:36
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
Már nekem az se világos, hogy füvesítéshez miért kell ásózni. Gyönyörű füves udvarom van, semmit nem tettem érte, nő magától. Hidd el, semmi baja nem lesz a fűnek.
2023. júl. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Azért ássuk fel mert nagy munkagépek/teherautók jöttek be az udvarba. Egyenetlen lett az egész + egy kicsit átmozgatjuk a földet.

De akkor azt mondod hogy nem kell? Mert van olyan terület ahol nem jártak.

2023. júl. 30. 08:45
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
#2: Ja, nem kell semmi. Miután eltűntek a munkagépek egyengesd el simára a talajt és megvagy. Ha türelmetlen vagy szétszórhatsz pár zacskó fűmagot és belocsolhatod párszor.
2023. júl. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Okés, köszi. És a csatornákkal mit csináljak? Temessem be??
2023. júl. 30. 09:08
 5/10 anonim ***** válasza:
Hagyd a csatornákat békén, a füved vígan virulhat miattuk.
2023. júl. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az a gond hogy 30cm mélyen vannak a fűhöz képest..
2023. júl. 30. 12:31
 7/10 anonim ***** válasza:
Az bőven elég. Nálam a tanyán mindössze ennyi a termőréteg (humusz) alatta homok van! Az emésztőakna tetején van kb. 20cm föld, az is füves!
2023. júl. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A fű gyökérzetének a 30 cm elég, emiatt ne aggódj.
2023. júl. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem amiatt aggódok hogy nem lenne elég az a 30cm. Hanem amiatt hogy esetleg ezek a csatornák a fölöttük lévő földből elszívják a vizet.
2023. júl. 31. 17:40
 10/10 A kérdező kommentje:
Azóta ismét kerültek elő rácsos csatornafedelek, és hagyományos kerek fedelű csatornák is a földből. Ezekből a legtöbb fel van töltve törmelékkel vagy földdel. Néhányat már vissza is temettem mert ezek így már úgyis használhatatlanok
2023. júl. 31. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!