Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ha a kerti sufni tetejét...

Józsi91 kérdése:

Ha a kerti sufni tetejét akarom felújítani akkor mennyire jó ötlet a szarufákra direktben osb-t szerelni és erre direktben a trapéz lemezt?

Figyelt kérdés
Az érdekel hogy mivel elhagyom a levelet az okozhat e gondot? Az OSB a jobb vagy inkább megéri deszkázni? A pára záró fólia helyett egy vízálló festék réteget gondoltam felvinni az osb-re. Milyen hátrányokat kell számítani egy ilyen kivitelnél?

2023. júl. 30. 14:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Trapézlemez alá csak lécezni kell,és tetőfólia rá.
2023. júl. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%

Az osb nem tud statikus tartó szerepet betölteni hosszútávon.


Láthattál tetőn ilyet, de az alatt nem csak szarufa volt, hanem deszkázat is.

2023. júl. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

lentről felfelé: szarufa, páraáteresztő fólia (5cm belógással), ellenléc, tetőléc, trapézlemez (vagy cserepeslemez). OSB teljesen felesleges.


Az ereszhez tegyél cseppentő lemezt, a gerinchez pedig vagy szellőző idomot, vagy úgy tedd fel az oromlemezt, hogy a fólia és a lemez között szabadon ki tudjon szellőzni a levegő.


Érdemes ezeket az apróságokat megcsinálni, különben 10 év alatt berohad a fa a lemez alatt.

2023. júl. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

Milyen közel van ez a sufni a házhoz és a házon milyen ablakok vannak?

Csak azért kérdezem, mert ha közel és régi fa ablakok, amik hangszigetelésben nem éppen jelesek, akkor gondold meg ezt a trapézlemezt, mert még az eső is kopogni fog rajta. Éjjel ha nem úgy alszol, mint akit fejbelőttek, okozhat némi idegeskedést. Én pl. ha már OSB-t raksz, akkor arra zsindelyt tennék, amúgy meg, ahogy előttem írták trapézlemez alá lécet szokás rakni, nem deszkát, nem OSB-t, azt zsindely alá tesznek! Lécezés amúgy is olcsóbb, mint az deszka vagy az OSB!

Nem vagyok tetőfedő, de tudomásom szerint páraáteresztő tetőfóliát kell alkalmazni, nem párazáró fóliát! Ha zsindelyt teszel, az alá zsindelyalátétet kell tenni, abban az esetben mehet a deszka vagy OSB közvetlen a gerendákra, 22-es OSB, de ha spórolsz rajta, akkor is min. 18-as legyen!

2023. júl. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%

a kerti sufnira pont elég a cserépléc, a párazáró fóliát felejtsd el,erre meget a T 18-as trapézlemez. A titok nyitja, hogy a csavarozás jó sűrű legyen, különben lekapja a szél. Azt a marhaságot ne szopd be, hogy az esőnél zörög a tető..

Túlkombinálod a tetőt..OSB, meg a franc tudja mi...elvégre kerti sufni.


Nekem a házamon is T 18 van, nincs osb(sem), és nem zajos ha esik az eső.


Ha egységes tetőszínt akarsz, akkor tegyél olyant, mint a többi tető, de ha dolgozol is a sufniban, akkor fehér lemeztetőt érdemes...


Egyre több a napsütés, a fehér nem lesz tűzforró.

2023. júl. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Minden lemez felmelegszik,a fehér is .

A tető fólia megfogja meleget,és a vissza csöpögő párát is .

Ez aztán nem nagy összeg.

2023. júl. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát attól függ milyen az a sufni...
2023. júl. 31. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!