Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Melléképület tetőnek a felújít...

Melléképület tetőnek a felújítását tervezgetem és trapéz vagy cserepes lemez fog rámenni.5*5ös gerendázás méterenként elég neki? és mondjuk bramac léccel 25cm-ként fogatva elég vagy jó a 35cm-es lécezés is?

Figyelt kérdés
Szóval egyik ötlet a 5*7,5-es gerendázás lenne,de szerintme a 5*5-ös is megtenné méterenként téve,9méter hosszú az épület. nem betonkoszorús,hanem fagerendásra csinálnám,oda 5*10est gondoltam vagy 10*10es legyen? . Esetlega az 5*5ösre rakni tetőfóliát és utába bramac lécetmajd azokat lécezni? mit gondoltok?

2016. okt. 18. 18:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Mivel nagyin könnyű a lemez ezért legegyszerűbb és olcsòbb megoldàs elég. Mindenképp gumialàtétes önmetsző csavart hasznàlj. Baj ha izzad a tető? Lemez nekünk csepegett télen felszàllò pára kicsapòdott lecsepegett vagy deresedett. Impregnàlnám a lecet tetol fb pl szép szint ad szebb mint a zöld âztatott.
2016. okt. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
9.5 m hosszú ok, de milyen széles? Milyen hosszúak lennének a gerendák?
2016. okt. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nos a hosszúság mellet a szélessége 3-3,5 méter lesz a túllógással. Aláfóliázok, ugy gondoltam. S amugy méterenként elég rakni a szarufákat?
2016. okt. 19. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!