Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Azbesztmentesítési pályázatot...

Azbesztmentesítési pályázatot aki megnyerei, annak le is szedik a tetőről a palákat és úgy viszik el vagy a pályázónak kell leszedni és az udvarról viszik?

Figyelt kérdés
Beöltözve szkafanderbe stb, ahogy a google fotókon van úgy csinálják? Valakinek van ezzel tapasztalata? Környezetembe még sosem láttam ilyet.
2023. aug. 14. 09:03
 1/9 anonim ***** válasza:
62%

Csak annyit tudok róla, hogy EU-ban egyi edje mumus az azbeszt, komplett intézményeket zárnak le miatta, ha találnak.

Németeknél pl. jönnek az űrruhás emberek, és aranyáron eltávolítják. Nem szabad csak úgy buzerálni. Gyakran viszont az embrek leszedik maguk, aztán illegálisan leborítják valahová, ilyenkor bekerülnek a rádióba is. Legalábbis nem egyszer hallottam, hogy keresik a tettest.


Furcsálanám, ha magyarországon úgy lenne, hogy "majd szedd le magadnak."

2023. aug. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon kíváncsi vagyok itthon hogy megy. Főleg a lakossági pályázatnál, ami most van. Elvileg létezik, de még senki nem találkozott pályázatot nyert emberrel. Itthon nagyívben szarnak az azbesztre. A szomszéd most csinálta bontott azbeszt palából a kerítést. Ráadásul nem ilyen udvari ólat bontott téma, hanem közterületen nagy épület tetejéről, amit ugye a város is tudhatott (ha nem vak) Most itt a sok félig tört pala a szomszédba. Ahogy fért kerítésnek. Anyunak is van a tetőn törött , illetve darabokba rakta az előző lakó, mert épp a szélére csak annyi kellett. Hivatalos számlás tetőfedőt hívtam, kértem szállítsa el, kifizetjük. Elviszi magának , jó lesz az még. Itt még nincs ennek "kutlúrája" Van olyan érzésem sokan halunk meg emiatt is esetleg (meg még agyerekeink sincsenek biztonságban). Végülis nekünk úgymond már mindegy :( Bármilyen borzasztó is ezt írni.Remélem azért nem mindenki hal meg azbesztózisban, aki találkozik azbeszttel. Megjegyzem pár éve a gyerekekkel ajátszón voltunk, feltűnt a kopácsolás, csörömpölés ott mellettünk, de nem figyeltem. Na mire csak zavart már a por is, hát dobálták a tetőről le a ház elé a síkpalát a tetőről. Nem kevés azbesztet szívhattunk :( Bár akkor még nem tudtam , hogy káros,a por miatt mentünk el. De már késő volt.
2023. aug. 14. 10:53
 3/9 Majatom ***** válasza:

"Felhívjuk a figyelmet! Jelen pályázat keretében a támogatásnak nem része az érintett veszélyes

hulladék elszállításra alkalmas állapotba hozatala (pl. ADR big-bag zsákba pakolás, raklapra rendezés

fóliázással, stb.), e tevékenységek elvégzéséről a pályázónak saját magának kell gondoskodnia."


[link]

4. oldal


Egyszóval a pályázat terhére csak elviszik, és kezelik az összekészített hulladékot.

2023. aug. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Na ennyit a nagy ember védelemről. Én egymagam nem tudom leszedni, akárkit hívok itt a kisvárosban, elhiheti bárki is, hogy senki nem fog óvatoskodni. Oké hogy elviszik szuper, de ugyanúgy sérülhet, kiporzik, mert a kutya nem fogja nekem szakszerűen leszedni. Persze arra jó, hogy elviszik ingyen és nem kell 160 ft-ot fizetni kilónként (bár oda is el kellene vinnem) . A síkpalát tuti dobálni fogják big bag zsákba, a hullápalánás sem fognak annyira óvatoskodni, hogy ne törjön, darabok is helyezhetők raklapra...juppi.
2023. aug. 14. 15:15
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja persze leszedik neked, vigyáznak a virágokra közben, meg visznek a kutyának tápot és lemossák a kocsit is... álmodj királylány.
2023. aug. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Rendkívül okos voltál, köszönöm szépen. Az ugye megvan, hogy a bontással rengeteg azbeszt szabadul fel, töréssel meg még több, ami nem csak az én házam táját veszélyeztetni, hanem fújja a szél az azbeszt szálakat. Megvan a technikája, hogyan biztonságos leszedni, elvileg az azbesztmentesítés is a környezet védelme miatt van...De így ugyanúgy veszélyes, csak van hova ingyen vinni. Fura a neten a szkafanderes tetőcsere, rengeteget vagyok úton, sosem láttam még ilyet. Na mindegy, valamibe bele kell dögleni, csak elég tré halál, tudok olyat aki emiatt halt meg, rettentő szenvedés.
2023. aug. 14. 15:50
 7/9 anonim ***** válasza:

5: Gondolom szerinted az olajcserénél sem gond, ha az emer kiengedi a földre az oljat, aztán majd elszivárog.


Nyugatabbra köteles mindenki betartani az előírásokat, ami nem a kertünket védi, hanem a környezetet.

2023. aug. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A cementel kötött azbeszt üzleti okokból került a listára, a gyártótelepi veszély, az acélszerkezetekre fújt és a puha táblás azbeszt mellé.
2023. szept. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, ezt kifejtenéd?
2023. szept. 15. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!