Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Panel lakás ablakcsere?

Panel lakás ablakcsere?

Figyelt kérdés

Ablakcserén gondolkodom, a ház nem panelprogramos. Kérdeztem a közös képviselőt, hogy van-e tervben valami felújítás a homlokzatot illetően, azt mondta, ha minden jól megy, jövő évben lehet valami (persze semmi sem biztos). Azt mondta, hogyha ablakot szeretnék cserélni, akkor jobban járok, ha most magam csináltatom meg, mintha az esetleges panelház felújításra kerülne a sor, merthogy a nagyberuházások felhajták az árakat. Nekem ez elég furán hangzik, szerintetek ez tényleg így van? A nagytételes rendelések általában pont hogy olcsóbbá teszik az árut.

Kértem 3 ajánlatot is és mindegyik 900 ezer ft körül érkezett.

Ha viszont a ház csinálja, akkor megduplázzák a közös költséget (jelenleg 15 ezer), bár annyira részleteiben nem kérdeztem, pontosan hogy van ez, ő meg elég szűkszavúan beszélt...


2023. aug. 14. 21:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
1. közösköltséget-et nem duplázhatják meg, arról a közgyűlés dönt, hogy akar-e a ház felújítást vagy sem. Ha akar, akkor milyen finanszírozással. Eseti befizetés vagy hitel felvétel, vagy ennek keveréke. Kinek van szüksége ablakcserére, ki z aki előző években már cserélt stb. Közös képviselő egy pénzért dolgozó közösségi alkalmazott (vagy tiszteletdíjas). Na ő aztán semmiben sem kompetens, amire a közgyűlés nem adott felhatalmazást.
2023. aug. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szoktak lenni állami vagy önkormányzati pályázatok, ők előírják, mennyi önereje kell legyen a háznak. Azt kell összeadni a lakóknak.

15 000 Ft nem olyan kevés, hogy ne lehessen benne jelentős felújítási alap, sőt társasházi befektetés is, állampapír, lakáskassza, stb.

Nézd meg erről a kimutatásokat, jegyzőkönyveket és járj közgyűlésre! És beszélgess a szomszédokkal is!

Akkor van lehetőséged lobbizni annak érdekében, hogy erre szánjon a ház pénzt.

Egyébként miért nem vette igénybe a ház a panelprogramot?

Van gyermekeseknek a 3 M Ft-os felújítási támogatás is, ha a lakók egy része ezt erre részben fel tudja használni, akkor máris a háznak kevesebb önrészből kijön.

2023. aug. 15. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem rég vettem a lakást, most emelték meg a közös költséget 12-ről 15-re (45 m2), és pluszban 3 hónapos célbefizetés van a közös költséggel megegyező mértékben, mert strangokat cserélnek majd.
2023. aug. 15. 08:44
 4/6 anonim ***** válasza:
Gondolom a közgyűlés megszavazta, másként nem lehetséges.
2023. aug. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Persze, az előző tulaj ideadta a határozatot.
2023. aug. 15. 13:25
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekünk 500 volt, ebbe van egy nagy osztot ablak, 150*150 es (talán) egy kis ablak (150*80) erkèly ajtó (90*210) 3rèteg üveg +műanyag rrdőny+szúnyogháló mnden hova. Ez januári ár, budapest. Szerintem èrdemes megcsináltatni. Nem tudom menyi ablakotok ajtótok van...
2023. aug. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!