Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szerintetek ez korrekt összeg...

Szerintetek ez korrekt összeg amit a lakatos cégek kérnek?

Figyelt kérdés
Két lakatos cég is volt nálam kerítést kaput és korlátot felmérni. A kisebb helyi cég 400ezer ft nettót kér a munkáért ami azt mondták kb 30-35 óra munka plusz 1nap a beépítés ami egy nap mindennel együtt 192ezer nettó ehhez még jön 320ezer anyag ár. A nagy cég kb 10% drágább árat adott az anyagon kívül mindenre. Ez a nettó 13-14ezer Ft os órabér szerintetek normális?

2023. aug. 23. 19:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj hogy kerítés/kapu, korlát, ennyiből látatlanban nem lehet eldönteni hogy sok e az ár ami írtál. Sok összetevő van, felhasznált anyag, szerkezet...

Szerintem átlagban ennyi, legyen valós referencia munka amit meg tudsz nézni, vélemények.

2023. aug. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%

Persze, miért ne lenne normális?


Menj el egy Opel szalonba, 13-15.000 forintos órabérben dolgoznak. Pedig aztán nem Bmw... A többi se olcsóbb.


Elmész egy orvoshoz, 25 ezer, aztán 15 percet vagy bent.


Most nehogy itt bárki azt írja, hogy az más, mert nem más... Ha neked van egy bőrproblémád amire speckó kenőcs kell, az pont ugyanolyan fontos, mint mikor nem indul az autód, vagy nincs ablak a házon, vagy lefújta a szél a tetőt.


Embereket kell kifizetni, van egy csodás 27%-os rekorder áfánk is, nyilván a vállalkozásnak is vannak költségei az alkalmazottakon túl, stb. Ez ilyen.


Én mondjuk már pár éve Ausztriában vagyok, épületgépész vagyok. Én már 5 évvel ezelőtt se vállaltam senkinek például egy csaptelep cserét. Ennek nagyon egyszerű oka volt: ingyen nyilván nem dolgozok, de amikor meg azt mondtad hogy 5.000 forint (5 éve sem volt 5000 forint egy hú de nagy összeg...), húzkodták a szájukat az emberek, hogy az sok, meg hát a csap is volt 15 ezer forint...


Én meg akkor eldöntöttem, hogy rendben van, semmi gond, akkor cserélje ki mindenki magának, aztán kész.

2023. aug. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Egy ügyvéd 40000+áfa/óra...
2023. aug. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%

Ha jó munkát végeznek akkor igen.

Nálam más szakik voltak és kb anyagköltség méretű munkadíjat elkértek.

Leszámolva órabér 15 ezer volt de ha hozzávesszük, hogy jöttek hárman az fejenként már csak 5 ezer és ebből még lejön.


Aki okosban megoldja olcsóbban általában elbssza és bukod a drága anyagot.

2023. aug. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

4esnel a pont

Sokszor drágább a javítás.

Vagy nézheted az elszabott xart.

Bár majd megszokja a szem.

2023. aug. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%
A drága munka még nem jelent jó munkát, 5-ös.
2023. aug. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

Nem, de nem drágáról volt szó, hanem jóról.

Az olcsó okoskodás általában nem jelent jót.

2023. aug. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Elhiszem hogy ennyi, én multkor két nagy kb. 50éves kerítés vaskaput javítottam magamnak, szét kellett vágni az egészet, újrahegeszteni mert semilyen illeszkedés nem volt jó, le is volt szálva, be volt rohadva az egész, zárakat is javítani kellett, egyik esetben a zárhelyet is át kellett alakítani, jó sok flexelés hegesztés dög melegben tűző napon... Na ez is megvolt 30-40 munkaóra, pedig vasas szakmám van tehát nem rutin nélkül csináltam. Gondolkodtam is rajta, ezt egy vállalkozó talán meg sem csinálta volna, vagy elkért volna legalább félmilliót ha nem többet. Most tart ott a dolog hogy lehet nyitni-zárni a kapukat, jók az illeszkedések is, de még a diszítő vasak korrekciója ami ismét egy csomó flexelés és hegesztés még hátra van. Na meg a festés, de előtte drótkorongozni is kéne...

Szóval még egy 20 óra munka biztos lesz vele.

Összesen ezekér talán még egy milliót is elkérne egy vállalkozó... Szóval elhiszem hogy nem olcsó.

Magamnak meg kb. 30ezerből megvan az egész, amibe benne van a hegesztőpálca, néhány flexkorong meg a festék. Csak ugye rohadt sok munka rossz körülmények között (forróság, folyik rólad a víz, néha a fejeden landol a flex szikrája meg a nyakadon hiába van rajtad védőszemüveg vagy pajzs, hegesztőpálca megéget ha nincs rajtad kesztyű, 60-80 kilós kaput kell egyedül emelgetni, este zuhanyzáskor fekete víz folyik le rólad... szóval a vasas szakma ilyen).

2023. aug. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Na igen, aki azt akarja, hogy meg is maradjanak az emberei, az nem ilyen párezres rezsiórabér/fő felfogással tudja megoldani. Meg azért ott garanciák vannak és szabványmegfelelések, nem úgy megy, ahogy előszeretettel fantáziál róla, hogy elgányolgatnak drágán, aztán biztos rossz lesz, de nem trom, én nem fizetek annyit... Aki fenn akar maradni, az színvonalas munkát végez, és szabályosan felszólít, hogy akármi hiba becsusszant, haladéktalanul érvényesíts garanciát, nincs kecmec.
2023. aug. 25. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
*fantáziál [...] a nép
2023. aug. 25. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!