Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Valaki festett már be poliszti...

Valaki festett már be polisztirol szigetelést sima diszperzit festékkel?

Figyelt kérdés
Mennyire lett elfogadható kinézete?

2023. szept. 3. 09:50
 1/9 A kérdező kommentje:
ugy értem magát a lapot közvetlenül, mindenféle vakolás nélkül, beltérben
2023. szept. 3. 09:51
 2/9 anonim ***** válasza:
38%
nem marad meg rajta tartósan, és a szigetelés belül amúgy is problémás, fel lehetsz készülve arra, hogy a fal és a szigetelés között fekete penész keletkezik, ami először a lapok közötti réseken, majd a teljes felületen is terjedni fog.Ha még nem csináltad meg, akkor gondolkodj más megoldáson,a semmi is jobb ennél.
2023. szept. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Belülről nem szigetelünk, másrészt nem marad meg rajta
2023. szept. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Megmarad rajta! A polisztirol mennyezetburkolatokat is leszokták festeni, azon is megmarad a festék, sőt a polisztirol díszléceket is lefestik, azon is megmarad a festék. :)

Az EPS ronda lesz, ha azt lefested, pontosabban nem lesz szebb attól, hogy lefested!

2023. szept. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

nincsen fal ami hideg tudna lenni csak gipszkarton,

kipróbáltam egy kis darabon lefestve tényleg nem lett szebb tőle.

Pedig nem akarok díszlapokat rakni és kétszer ragasztgatni, gletteléshez meg nem értek.

2023. szept. 3. 14:27
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálam a pincében az ablaknyílásban van hungarocell, lefestettem a fallal együtt, nem olyan szép a felülete, de fehér, nekem ott nem számít.
2023. szept. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
megmarad rajta, az összes "stukkó" léc polisztirol, azon is megmarad a diszperziós festék
2023. szept. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Festettem, ronda lett.

Aztán megtanultam glettelni youtuberól, nem annyira vészes mint aminek elsőre gondoltam.

2023. szept. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A gletteléshez "nem kell érteni"... :D Pontosabban aki ért hozzá, az kevesebb munkával és anyagból valósítja meg ugyanazt, mint az aki nem ért hozzá. Értsd túlzottan elb...ni nem tudod, csak az idődet! Ha nem értesz hozzá és rondán viszed fel az anyagot, akkor többet kell csiszolni! Laikusként több türelem és idő kell hozzá! Én leglettelném, sőt a glett közé tennék üvegszövethálót, mert a hungin magában nagyon sérülékeny lesz!

Lehet vásárolni hengerelhető glettet is! Felhengereled, áthúzod fogas glettvassal, beleágyazod a hálót, majd nagy lepkével elhúzod. Nézz róla videót hogy csinálják, ha nem vagy egy született balf.sz, akkor sikerülni fog, max. tényleg többet kell csiszolnod! Én sem vagyok festő, mégis én kartonoztam, gletteltem az egész házat, több türelem és idő kell.

2023. szept. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!