Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ivóvíz rendszerben elfogadható...

Ivóvíz rendszerben elfogadható a horganyzott T idom, elosztó stb? Azt olvastam káros az ivóvízre, fürdőszobában is, mert baktérium telepszik meg benne.

Figyelt kérdés
Felújítás volt, a fürdószoba megszüntetett zuhanyzójából vitte a szerelő a vizet akonyhába (az is új helyen lett),most. Ezeket mind horganyzott T idommal oldotta meg, egyébként 5 rétegű csöveken jön a víz. A mosdókagylóhoz is horganyzott elosztást csinált. Látom a neten vannak szebb elosztók is. De most inkább egészségügyi szempontból kérdezem, tekintve, hogy van egy súlyos beteg gyerekünk. Nehogy bajt csináljunk az ivóvízzel. Aki ért hozzá kérem válaszoljon. Vagy , ha nem jó, mivel cseréljük? Akár mi is megcsináljuk, szerzünk a csőhöz eszközt. De a google szerint nem jó ivóvízhez és fürdőszobához. Segítsetek, kicsit stresszes lettem.
2023. szept. 10. 21:22
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
2023. szept. 10. 21:26
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Sose hallottam róla, hogy bármi egészségügyi gond lenne a horganyzott szerelvényekkel, pedig huszonéve vagyok vízügyi területen, igaz, más ágazat, de azért van kontaktom. Ne aggódj.
2023. szept. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Amikor csak ilyen volt,akkor sem volt eü. probléma .
2023. szept. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez normál vízszerelèsi anyag, sok-sok ève.

Ólomcsövekket nem használnak már, azzal van gond.

2023. szept. 11. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Anno minden vízvezeték horganyzott acélcsövekből ált


Sose volt káros az egészségre.

Ma is használják a horganyzott acél csöveket ám...

2023. szept. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mi most költözünk, kb. 40 éves horganyzott csöves házba. Én kicseréltetem KPE csőre, mert én is azt olvastam sok helyen, hogy rozsdásodik, elhasználódik ennyi idő alatt. Plusz, amit írsz, hogy megtelepedik benne minden baci. :(
2023. szept. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%
#6: Na, abból meg jön a mikroműanyag, ha már parázásnál tartunk. Lehet, hogy jobban jársz némi vas-oxiddal... A baciktól meg ne tarts, csapvízben lévő baciktól való megbetegedésről még nemigen hallottam.
2023. szept. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Bp.-en lakom és mivel rendszeresen koszos víz jött a csapból ezért felszereltem egy szűrőt.

Azóta látom a szűrőkön, hogy mi mindent ittunk volna meg a csapvízzel együtt.

De persze te döntesz arról, hogy megéri-e a magad és a családod egészsége ezt a pár tízezer Ft-ot?!!

(Azért gondold végig, hogy valami oka csak van, hogy léteznek ezek a szűrőrendszerek.)


[link]

2023. szept. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Utolsó, ezen a kis vékony csapon nem csak csordogál a víz?

Mosogatni akkor a rendes nagy csapnál kell?

2023. szept. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az csak vízivásra való, de nagyon jó ízű víz jön belőle.


Nálam nem ilyen van a konyhai vízcsapon, és rendes nyomással jön a víz.

Hihetetlen mennyi koszt gyűjt össze a szűrő, pedig végig KPE cső van.

Nálam "csak" egy ilyen van:

[link]

2023. szept. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!