Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vízvezeték-hálózat és átfolyós...

Vízvezeték-hálózat és átfolyós gázbojler vízkőmentesítésére citromsav megfelelő? Nem károsítja a (horganyzott) csöveket?

Figyelt kérdés

Vagy más vízkőoldó javasolt?

A villanybojlereknél pl védőanódnak horganyrudat használnak, ezért gondolom, a savak kikezdik a horganyzott cső felületét. Vagy azon csak kívül van horgany?


Úgy gondoltam, leveszem pl. a kádcsapot, slagokkal felcsatlakoztatok egy kis fűtési keringetőszivattyút, szűrőt és nyomásmérőt (jelezze, ha a gázképződés miatt elkezdene nőni a nyomás) elzárom a vízfőelzárót és a bojlernél a gázt, és mehet a savas átmosás.


2023. febr. 12. 22:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Tudtommal az a horganyrúd a vízmelegítőben magnézium.


A gázos átfolyós vízmelegítő kazánrészének vízkőmentesítése még oké.

A vízvezeték hálózatot viszont nem értem minek vízkőmentesíteni, ott nem szokott lenni.


Nem tudom milyen típusú a bojler, de inkább vedd ki a kazánrészét, nem egy nagy ördöngösség FÉV V4 és Junkers WR250 esetén sem, és biztosan hosszúm ég a lista..


Én még csak nem is keringtettem hajdanán, leszerelt állapotban ecetsavval töltöttem fel, a reakció gyorsításához gáztűzhely fölött elkezdtem melegíteni, hagytam állni másnapig, szép zöld lé folyt ki belőle és megszűnt a vízköves sistergés.


Még ezek a gyenge szerves savak azok amik a legkisebb kárt tehetik, a profi vízkőmentesítő folyadékokhoz nem véletlenül van úgynevezett inhibitor.

2023. febr. 13. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%

Ott képződik vízkő, ahol melegíted a vizet (fűtőbetét), vagy ahonnan párolog (csapok).

A csőrendszerben nem lesz vízkő.

a villanybojlert szétszedve kell vízkőtleníteni.

.

sztem hülyeség a rendszert savaszni

2023. febr. 13. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Anódrúd magnézium ötvözet.

Lehet citromsavval, de keringtetni szokták benne, ami gyorsítja a vízkő leszedést.

Vedd le a bojler kazánját és úgy. Nem kell óra meg ilyesmi, nyitott rendszerbe keringteted szivattyúval.

2023. febr. 13. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a hasznos tanácsokat, tényleg elég lenne csak a kazántestet vízkőoldózni (korábban volt már, hogy le lett szedve, mert csöpögött az egyik hollandinál), és akkor tehát inkább citromsavval, ami elég gyenge szerves sav, és inkább keringtetni fogom, hogy mihamarabb kijöjjön, ami benne van, és ne támadja sokáig a sav a cső belsejét.

Annyiból biztos jobb így, mint az egész hurkon áthúzatni, hogy kimarad belőle a gázautomatika, ahol nem tudom, mit hogyan károsíthatna akár a sav, akár a körbe-körbe keringő levált vízkőszemek, ha esetleg az erre használt szűrőn átjut belőle valamennyi.

2023. febr. 13. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!