Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A vízórától új vízvezeték...

A vízórától új vízvezeték kell csőtörés miatt. Miből legyen a föld alatt a vízvezeték? Majd a házban falon kívül új csövek a kazánho, fürdőbe és konyhába. Hogy lehet falon kívül szépen megoldani?

Figyelt kérdés
Ahány szaki, annyi megoldás ...
2023. szept. 13. 13:23
 1/9 anonim ***** válasza:
egyszerű...karácsony előtt két nappal volt egy csőtörésem, mindenképpen új vezetéket akartam. Egy vizes-boltban mondta egy szaki, hogy a gond nélküli élet tika az osztrák fekete pvc cső...a neve nem jut eszembe. Harminc méter elég volt, két nap alatt kiástunk egy másik, betonos részeket elkerülő árkot. A lakásban a konyháig vittük, onnan réz..bevallom réz helyett jobb lett volna szintén az a fekete fél collos cső, de a réz már megvolt a lakásban.
2023. szept. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
KPE cső kerüljön a földbe. Egy javaslat: ha kanyar is van benne akkor ne sarkosan ássátok, hanem ívesen, a KPE cső hajlik, így nem kell bele könyök idom, egy hibalehetőséggel kevesebb.
2023. szept. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 mindentudó99 ***** válasza:
Kpe a földbe falon kívül réz
2023. szept. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Rézcsövet sehol sem használnak.Belül mehet az 5 rétegű.Falon keresztül meg védőcsőben legyen.Rézcsövet a kazánok bekötéseinél használnak.
2023. szept. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Első! A házba a beton alatt hogy vittétek be? Bocsánat nő vagyok, nyilván nekem segítséget kell kérnem, hozzáértésem nulla. Másik kérdésem, a rézcső nem fog zöldülni kívülről? Ezt ki lehet védeni valahogy? Anno a fűtéscső a kazán körül oxidálódott vagy mit csinált.
2023. szept. 13. 18:49
 6/9 A kérdező kommentje:
4-es! Nálam a szaki nem tett falba átvitt 5 rétegű csőre semmilyen védőt. Kellett a konyhába vinni vizet a fürdőszobából, ezzelk a fehér csővel csinálta, de nincs semmilyen védőcső.
2023. szept. 13. 18:51
 7/9 anonim ***** válasza:
#5: Nem 1-es vagyok, azt lehet tudni, hogy milyen mély az alapotok? Pince gondolom nincs. Falon kívül én egyébként horganyzott csövet használnék. Vannak korszerűbbek, de örök élet és azt legalább le tudod rendesen festeni, hogy nézzen ki valahogy.
2023. szept. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja igen, én azért megnézném közvetlen a ház mellett, hogy milyen állapotban van a cső, mert ha nem rossz akkor összegyógyítanám valahogy az újjal ha lehet, mert az ugye megvan, hogy a házon belül is fel kell verni a padlót és lemenni a csőig?
2023. szept. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Évtizedek alatt a sok átalakítás miatt annyira összevissza van a csövezés a házban, hogy szeretném egyszerűen megcsináltatni, mindenhova menjen szépen külön cső, nem összevissza T idomok. Nagyon gáz már. És most egymás mellett vannak a helységek, ahova vinni kell. Először az előszoba, ahol a kazán van. Ennek kb semmi alapja nincs, mert egy terasz lett beépítve csak. Azután a fürdő, majd a konyha. Ha már költök, legyen szép, egyszerű, letisztult. Csak, hát falon kívül..
2023. szept. 14. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!