Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Lamináltpadlót raknánk le...

Hankokik kérdése:

Lamináltpadlót raknánk le 4x4,5 meter a szoba. A laminalt 8mm es a szivagy vagy mi ,az meg 5mm Szerintetek kell aljzatkiegyenlito?

Figyelt kérdés
Leraktam egy 4meteres vizimerteket es kozepen kb 4-5mm homorusag van a legmelyebb ponton eleg ha ott javitom vagy teszek oda pluszba szivacsot? Vagy az egeszet kene? 2-3 helyen van homorusag
2023. szept. 17. 19:05
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Biztos, hogy az egészet kiegyenlítőzni kell, tükörsimára, de még úgy sem 100%, hogy jó lesz. A 8mm padló alá túl vastag az 5mm alátét (tapasztalat). Sajnos az "enged" annyit, hogy ahol járkáltok, ott elkezd majd nyekeregni.

Vegyél 10-es, de inkább 12-es padlót, annak már van némi tartása.

2023. szept. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kell kiegyenlítő.

Nekem azt mondták amikor parkettát vettem, hogy 2 méterenként 3 milliméter eltérés lehet, ha annál nagyobb akármit pakolok alá szét fog menni az illesztés.

Nem hittem nekik, szét is ment az illesztés.


Akkorát 1-2 zsák kiegyenlítővel meg is lehet oldani.

2023. szept. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az ezelotti 3mm es habszivacson volt 7mm es laminalt 12-13 evet birt ki es az utobbi idobe adta meg magat a teteje de nem jott szet meg semminem volt pupos nyekeregni se nyekergett sokat
2023. szept. 17. 21:31
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon*
2023. szept. 17. 21:32
 5/7 anonim ***** válasza:
4 méterben van 5mm eltérés? Mert lehet isteníteni az aljzatkiegyenlítőt, de még azzal is sikerülhet ekkora eltérést összehozni és úgy meg nem működik az aljzatkiegyenlítő, hogy foltozgatunk vele! Vagy le van öntve az egész helyiség, vagy nem használjuk! Tehát ha kiakarunk hozni egy szintre egy helyiséget, akkor úgy kell számolni, hogy mindenhová kerül aljzatkiegyenlítő és bár önterülő, az mégsem terül ön, tehát valamilyen szinten kell igazgatni, pláne olyan aljzaton, amire nem kerül sok, csak pár mm. Szóval ha 4 méterben van 5mm, akkor annyit be fog venni a lamináltpadló, nem fog eltörni! Az alátét egyébként zsugorodik, szóval olyat nem lehet vele csinálni, hogy mélyebb pontokra két rétegben teszed! Inkább azt ajánlanám (ha 13 év alatt tönkrement), hogy nagyobb kopásállóságút vásároljál (közületit), nem pedig olyat, amit kis/közepes forgalmú helyiségbe ajánlanak. A nútokat nagyon pontosan kell tudni illeszteni, rövid oldalon, mikor összepattintod, minden egyes lapnál átsimítod azt kézzel, addig nem nyugszol, amíg nem pattant össze tökéletesen!
2023. szept. 18. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha ti csinálnátik házilag az aljzatkiegyenlítést, akkor felesleges, nem lesz jobb.
2023. szept. 18. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
És ha tennél a laminált padló alá 1 kis kocka levágott részt ami felemeli a lyukban? Nyaralónál mi így csináltuk, nem volt időnk egyengetni... És csak egy nyaraló...
2023. nov. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!