Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Cserépkályha helyett sparhelt....

Cserépkályha helyett sparhelt..mo a véleményetek?

Figyelt kérdés

Külvárosi kádár-kocka melléképület konyhája...

Elbontottam a cserépkályhát,újra építeném(meg tudom csinálni)

A nagyon-nagy dilemma,hogy berakjunk-e inkább egy sparhelt-t?


2023. szept. 19. 17:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen
2023. szept. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Jó ötlet, csak legyen megfelelő sütőtere is.

Mi is sokat nézegettük a sparhelteket és hatalmas választék van belőlük a modern változatoktól az öntöttvas sparhelteken át a cserepes példányokig. Árban is nagyon eltérnek.

Van magyar gyártó is, lehet a helyhez is igazítani, nem csak a kész termékek közül kell választani.

Melléképületbe minek cserépkályha? A sparheltnek is lehet üveg ajtós tűztere és akkor a fűtés, főzés, a kandallószerű látvány is meg lehet.

[link]

[link]

De ha meg tudod építeni és a kémény már alkalmas is hozzá, akkor csinálhatsz olyat ami látványában kissé ötvözi a cserépkályhát meg sparheltet és egy épített külseje van de hasznosabb részekkel:, mint ezen az oldalom:

[link]

2023. szept. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ide a sparhelt lenne jobb.Még nyáron is lehet használni,ha szűkséges .

Praktikus legyen,és ne látványos .

2023. szept. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Még 1 igen!!
2023. szept. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A melléképületben van a "fő" konyhánk.

Az a dilemma,hogy hogyan legyen az elszívás?

Eddig a kályhával szemközt van a(kombi)tűzhely,elszívóval.

Ha most a kályha helyett sparhelt lesz,azt...

--nem tudom külső levegővel úgy ellátni,mint a cserépkályhát

--s főzéshez kellene elszívó,de a sparhelt fölé??? -visszaszívhatja az égésterméket,-az nem játék!

2023. szept. 20. 20:17
 6/6 anonim ***** válasza:

#5 Mivel ez melléképület, miért kell nektek az elszívó?

Mi lenne ha a szokásos módon csak szellőztetnétek ha főzés volt/van?

A sparhelt miatt nyilván nem bontanátok el sem a meglevő kombi tűzhelyet, sem az elszívót, nem? Akkor meg mi a gond? A kályha helyett ott lesz a sparhelt és ha amúgy is fűtötök akkor azt lehet főzéshez is használni. Ha meg nyáron nem kell vele fűteni, akkor marad a kombi tűzhely és lehet használni az elszívót felette.

Nekem csak a házban van konyhám és be volt ugyan tervezve az építkezéskor az elszívó, de soha nem készült el - nem kell. Ajtóval el tudom zárni a konyhát a lakótértől és tudok szellőztetni, az bőven elég.

2023. szept. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!