Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Reális ár, egy 80 nm-es lakás...

Reális ár, egy 80 nm-es lakás kifestése (előkészítő munkálatokkal együtt) 500 ezérért?

Figyelt kérdés
2023. szept. 23. 13:52
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Teljesen reális, feltéve, ha nem kókler munkáról van szó.


Én tavaly nő létemre, egyedül festettem ki a lakásomat, mert úgy voltam vele, hogy ha más is képes rá, akkor én is. Nyilván nem lett olyan szép, mintha egy festő csinálja, de számomra tökéletesen megfelel és pár tízezer forintból megúsztam az anyagköltséget. Ezen felül az időmet áldoztam rá, de akkor épp nem dolgoztam, így bőven belefért az a helyiség/nap, amennyit rááldoztam.

2023. szept. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha nincs benne faljavítás (hálózás pl), akkor reális.
2023. szept. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Volt javítás, hálózás is.
2023. szept. 23. 16:44
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Enyém is rusztikus lett kicsit de olcsó.😀
2023. szept. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én meg férfi létemre nekiálltam és kifestettem teljesen egyedül a nagy családi házamat.

Nem bolondultam meg, hogy egy pár napos munkáért egy autó árát fizessem ki. Egy olyan munkáért amit -szinte- bárki meg tud csinálni aki nem béna.

Ennyiből inkább beutazom fél Európát.

2023. szept. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Már a kormány is rájött, hogy szobát festeni bárki tud, ezért már nem is kell hozzá szakmunkás végzettség, azaz enélkül is bárki vállalkozhat szabadon.
2023. szept. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem 60m2 festettek ki 30 ezerért (+anyag ár). Ugyan nem kellett se vakolni (csak egy is javítás volt), se csiszolni. Ha 500 ezer + anyag ár nem éri meg. Ha 500 ezerbe anyag ár és munkadíj is van szerintem még akkor is túlzás. Keress más ajánlatot is.


Jó példa: Áramot kötötettem le oszlopról, 3 fázis, dobozzal együtt. Kijött egy villanyszerelő azt mondta 260 ezer amiben benne van az emelő kocsi bérleti díja is arra a 2 órára. Kértem egy másik ajánlatot, aki 70 ezerért megcsinálta anyagköltséggel együtt és nem szarakodott az emelő kocsival, fogta a létrát és felment vele.


Nem kell azonnnal belemenni az első ajánlatba, körbe kell nézni.

2023. szept. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Pontosabban kellene látni, hogy mi van a munkadíjban benne. pl. van tapétázás is, vagy csak diszperzittel végigkennek mindent, mondjuk kétszer és kész. A másik, hogy az ország melyik részén? Komplexebb feladat pl: Régi tapéták leszedése, fal glettelése, fűrészporos tapéta felrakása, 2 rétegben lefestése, + mennyezet előkészítése, festése.
2023. szept. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!