Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Víz óra beszerelése esetén...

Víz óra beszerelése esetén valóban szükség van egy elzáró csapra az óra előtt és után is?

Figyelt kérdés
Szeretnék vízórát szereltetni a társasházi lakásomba és leválni a közös vízfogyasztásról. A szakember, akivel beszéltem, említette, hogy kell egy főelzáró csap az óra elé és egy az óra után, ami a lakáson belül zárja a rendszert. Nem teljesen értem, hogy miért van szükség két elzáróra, ennek megértésében tudna valaki segíteni? Ha a strangról leágazunk a lakás felé és oda kerül egy elzáró csap, majd utána a vízóra, akkor miért kell csap az óra után is? Ha elzárom a mérőóra előttit, akkor azzal egyidejűleg a lakásban lévő rendszert is zárom és az óracsere is bármikor megoldható. Az óra után pedig nem látom értelmét külön elzárni a vizet, mert ha nincs víz a lakásban, akkor az órának sincs mit mérnie.

2023. szept. 29. 17:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Pl,mert ezeket az órákat időnként cserélni is kell, és olyankor előtte és utana is zárni kell a csapot,mivel a csőben is nem kevés víz maradhat a te oldaladon, vagy ha van bojlered, akkor onnan.
2023. szept. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Óracserénél meggátolja a visszafolyást.
2023. szept. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
Kényelmesebb a vízóracsere, ha teljesen ki lehet szakaszolni a rendszerből a vízórát, de egy lakás esetében nem jelentős a fogyasztói oldal csöveiben lévő víz mennyisége, felesleges a plusz golyóscsap; ha a meglazított - óra utáni hollander - alá odafér egy kancsó, azzal fel lehet fogni ami visszafolyik. Ha van bojler, valószínűleg annak van saját hidegvíz csapja, azt elzárva nem ürül majd le.
2023. szept. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez még a vízóra aknákban is így van.
2023. szept. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%

Nekem az albérletben nem volt az óra után csap. Elvoltam így is.

Annyi a trükk hogy cserénél le kell engedni a nyomást a rendszertből. Értsd: kinyitod a konyhában vagy a fürdőben a csapot és így cserélik az órát. Így az óránál nem fog visszafelé folyni a víz. Ennek persze az a feltétele hogy magasan legyen az óra, ne a padló közelében. Nálam a plafonhoz közel volt, úgyhogy onnan bármelyik csap kinyitásakor csak lefelé folyt a víz és nem az óra felé.

A bojler nem fog leürülni, mert annál van visszacsapó szelep a töltő ágban - ha jól szerelték be. Meg igen tényleg szoktak annak is külön sarokszelpet tenni hogy ki lehessen zárni.

Háznál persze más, nálam is van óra előtt és után is. Itt azért sok vizenyő visszacsordogálna az aknába.

2023. szept. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
48%

Óra után nem szoktak rakni, de lehet

.

2023. szept. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Azért volt kérdéses számomra a dolog, mert eddig csakis olyan megoldással találkoztam, ahol az óra előtt volt elzáró csap, utána nem. A fogyasztói oldalról esetlegesen visszafolyó vízre nem gondoltam, valóban egyszerűbb a mérőóra csere esetén mindkét oldalt elzárni. Ráadásul a fürdőben függőlegesen lenne a legoptimálisabb elhelyezni a mérőórát, így a vizet sem igazán lehetne felfogni.

2023. szept. 30. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!