Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Bitumenes hullámlemez felújítá...

Macilaci12 kérdése:

Bitumenes hullámlemez felújítása, milyen lehetőségek lehetnek?

Figyelt kérdés
A tető féltető , 12nm-es kis házon , 5x10-es gerendák kb.70cm közökkel , alufóliás páraáteresztő fólia majd a cseréptartó lécek (ezek sűrűn lettek letéve kb.12cm-es közökkel), a gerendák között kőzetgyapot szigetelés ,párazáró hővisszaverő fólia és lambéria. Már több,mint 10 éve fent van , de most már nagyon máló félben van,nagyon vacak anyagból van. Nem ajánlom senkinek ezt a bitumenes onduline vagy valami hasonló neve volt, lemezt, inkább legyen drágább ,de bírjon több évet. Ha horganyzott trapéz lemezt tettem volna rá, még évtizedekig sem lenne gondom vele. Tudom , hogy vannak hátrányai, de azokkal együtt is megéri. Arra gondoltam, hogy fent hagyom ezt a bitumenes hullám lemezt és rá gerendázok egy új tetőt ,hosszú csavarral a már meglévő gerendára, ott van ugyan a cseréptartóléc , de hosszú csavar az alatta lévő gerendához rögzítheti. A szigetelés miatt is jó lenne , mert belül már nem lehet hőszigetelni(kevés a 10cm es szigetelés). A tető 10 fok alatti dőlésszögű. A plussz terhet bőven elbírja a házfal. A gerendákra párazáró fólia menne, majd cseréptartó lécek kb.30cm-es közökkel és horganyzott trapéz lemez lenne rajta és a gerenda között kőzetgyapot szigetelés. Megoldható ez így szerintetek? , de érdekelne más megoldási ötlet is.

2023. okt. 2. 12:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Inkább szedd le,nálam is olyan volt mint a papír.

Cserepes lemez megfontolandó.

2023. okt. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Üdv, még gondolkodom rajta, hogy milyen lemezt teszek rá , de a bitumenes hullám lemezt valószínű, hogy rajta hagyom , azért is gondolkodok ezen, mert ha a gerendákat nem tudom egy nap feltenni , akkor egy eső esetén sem lenne problémám belül. Szigetelésnek ,pedig az ursa üveg gyapotot tenném a gerendák közé a 0,032 es értékűt, de majd csak jövő tavasszal.
2023. okt. 5. 17:17
 3/3 A kérdező kommentje:
Üdv mindenkinek ! Lenne még egy kérdésem a horganyzott trapézlemezzel kapcsolatban vagy amit majd felteszek a tetőre , de az biztos , hogy horganyzott lemez lesz . A villanycső bejövetelét hogyan szokták megoldani?, a villany betápcső 2" , a tető szélétől kb.1m re van , gondolom ahova esik ,ott megfelelő tárcsa átmérős fúróval csinálok egy lyukat és hosszában flexel azt az 1m t a tető széléig bevágok egy csíkot a trapézlemez hossz irányába , van olyan flex korong ami pont horganyzott lemezhez való, a vágásnál a horganybevonatot pótólni kell. Az 1m es bevágott csíkot lefedem egy darab lemezzel ráragasztva ,csavarozva , nem tudom hova fog esni a lyuk , ha a trapézlemez hullám tetejére , akkor jobb a helyzet , ha a völgy részére , akkor kellemetlen , valami gumiharangot kellene feltenni erős uv álló ragasztóval. Nem tudom ez így jó lenne , a víz bejövetel az oszlopnál nagyon problémás dolog, ha nem jól csinálom , akkor rendesen szívhatok vele, ha bejön a víz.
2023. okt. 12. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!