Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Megnyúlt a tapéta a felrakásná...

Megnyúlt a tapéta a felrakásnál, gond lehet?

Figyelt kérdés
Vettem tapétát, és felraktam egy csíkot. Bejelöltem az 53 cm szélességet a falon (ez a tapétára irt szélesség és a lemért, valós is), majd felraktam. Felrakás közben az vettem észre, hogy túllóg az 53 cm-en. A végén lemértem, és kiderült, hogy kinyúlt a tapéta majdnem 54,5 cm-re a falon. Gondolom ahogy igazgattam, úgy szépen megnyúlt (egy fűtéscső mögé raktam, szóval kellett bűvészkedni). Ez lehet gond a későbbiekben? Eddig ez az egy csík van fent, ha nem jó, egyszerűbb most visszavenni, mint hogy 1 év múlva zsugorodjon vagy leváljon a falról. Ki találkozott már ilyennel? Mit csináljak? A tapéta középkategóriás (750 Ft/nm2, fűrészporos). Felrakás után még lefestem
2023. okt. 13. 21:58
 1/4 A kérdező kommentje:
Megnéztem, mégsem fűrészporos, hanem festhető, dombornyomott, kétrétegű papírtapéta, ha ez számít valamit.
2023. okt. 13. 22:02
 2/4 anonim ***** válasza:
66%
Papir anyagú tapéta természetszerűen nyúlik minden irányban. Száradáskor viszont zsugorodik. Nem emiatt szokott utólag leválni.
2023. okt. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Minden papírtapéta nyúlik. De mivel minden pontja odaragad a falhoz, ezért nem válik le száradáskor. Ha megszáradt, onnantól már nem zsugorodik, hanem beállt a fix, végleges méretére, akkor meg azért nem válik le. (Ha lehúznád, utána még két év múlva is pont ugyanolyan méret lenne, nem ugrana össze.)
2023. okt. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Amiatt kell rendes tapéta ragasztóval dolgozni, hogy amikor a minta miatt egymás mellé kell ragasztani a tapétákat, akkor megszáradva úgy is maradjon, ahogy feltetted. Ha megnyúlik (dagad) egy kicsit a nedvesség hatására, az a száradáskor ne zsugorodjon vissza. Egy jó tapéta ragasztó tudja ezt. [Ilyenkor a száradást nem szabad siettetni páramentesítő gép használatával például...]
2023. okt. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!