Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Veszélyes lehet egy ilyen...

Veszélyes lehet egy ilyen gázbojler már?

Figyelt kérdés

Vaillant márkájú sztem több mint 20 éves. Sajnos nem értek hozzá és a fater pár éve elhunyt. Ő karbantartotta de azóta senki szakember nem látta. Csak a kéményes volt de az a gàz szivárgást ellenőrizte és az nincsen.


Mondom a tapasztalt gondokat ;


- havonta 1-2 x kialszik az őrláng

- fürdőszobában a meleg kinyitása utána kb 15 másodperc múlva lobban be a Bojler.

- a zuhanykabinál azonnal megy

- konyhában mostanában csak akkor ad meleg vizet ha elsőnek a fürdőben már kinyitom a vizet 1 percre , utána már a konyhai mosogatoban is jön meleg víz

- belenéztem és nekem úgy látszik a kazán része vagy mi az egy darabon már elvan égve. Lukas a felső egyik felénél. Ahol ég az egész működés közben.

- ez változó de sokszor azt a jelenséget tapasztalom hogy ha lehuzom a WC-t akkor hangos zúgással párusul és úgy hallom hogy a Bojlerből jön.



Hozzáértő olvasók vannak itt? Ez a helyzet lehet már veszélyes ? Javítható dolgok vagy egész csere szükséges ?



#bojler #szerelő #Veszélyes működés
2023. okt. 27. 02:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A lyuk, mennyire milyen lyuk, így nem tudni, de egy takarítás, beállítás, biztosan ráfèrne (esetleg a csapok perlátorainak tisztítására is). Egy gázos ezt megcsinálja, de fel is mèri neked ha nagyon hibádzik. A 20 èv mèg nem jelent feltètlen rosszat. Ennèl règebbi Fègek működnek, a főrèszek cserèlhetőek.
2023. okt. 27. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Bogica0616 ***** válasza:
Ehez én szerelőt hívnak. Legjobb esetben beállítja, megnézi S lyukat, ha ki kell cserélni tud abban is segíteni.
2023. okt. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sok helyen még 80-as évekbeli gázbojlerok is mennek... Amíg van hozzá alkatrész, addig életben tartható.
2023. okt. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!