Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen csempét kell venni,...

Milyen csempét kell venni, hogy ne morogjon a burkoló, hogy "mé' ezt a szart"?

Figyelt kérdés
Korábban sokszor hallottam felújító ismerősöktől, hogy nyavalygott a szaki a megvásárolt csempe miatt, hogy nem lehet vele dolgozni. De mi bajuk szokott vele lenni? Mondjuk hogy vékony? Milyen vastag az, ami már jó?

2023. okt. 27. 20:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
A lap minőségével van legtöbbször gond, nem is a vastagsággal hanem azzal, hogy nem méretpontos a csempe és hogy valamennyire szép egyenes fugát ki tudjon hozni belőle sokat kell matekozni. Mi kb 8 éve csináltunk fürdőszobát zalakerámiának az állításuk szerint első osztályú csempében a lapok között volt 1mm-es eltérések. Szegény burkoló sokat játszott vele, hogy szépen össze hozza.
2023. okt. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%

A burkolóknak a csempék anyagával,de jobban a nem egyforma méreteikkel van a gond .Szinte minden dobozt megnéz,mielőtt ragasztaná.A kisebből majd tud bevágni.Vannak gyártók amelyek azért nagy pontossággal dolgoznak.

A burkolót kell megkérdezni,és mondani nem gagyit szeretnétek,és nem horror áron.

2023. okt. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%
Vele kell közösen választani ha ennyire érdekel mit gondol. De így is úgy is amelyik olyan, az meg fogja jegyezni, hogy sz@r. Sok esetben valóban az, mert könnyen törik vagy lepattogzik a színén, ugyan akkor nehéz rakni nagyon sok fajtát mert jól kell illeszkedniük közben az agyag az égetéstől deformálódik, ha túl nagy a csempe meg nehéz kezelni stb. stb.
2023. okt. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
61%
Én olyan szakit még nem láttam, aki nem picsogott volna valamiért egy munka során... Most már képes lennék beolvasni neki, hogy nem az a dolga, hogy kritizáljon, hanem hogy megcsinálja. Ha nem tudja, engedje át másnak a lehetőséget.
2023. okt. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm. Szóval akkor hiába is figyelek bármit, mert a paraméterekből nem derül ki, jó-e a csempe, egy doboznyit meg nem nézegethetek át a boltban centivel. Főleg, hogy valószínűleg online rendelek majd olyan csempét, ami a közelben elő sem fordul, mert olyan színre nem sűrűn van igény.

Ha a kétszáz gyártó közül egy olyannak a csempéje tetszik, amit a burkoló nem ismer töviről hegyire mint a Zalakerámiát, akkor vagy jó lesz vagy nem.

Nem dőlök a kardomba egyébként a morgolódástól, csak ha viszonylag könnyedén meg lehet előzni, akkor megpróbálom. :)

2023. okt. 27. 21:58
 6/14 anonim ***** válasza:
83%
Sógorom nem vacakolt mesterrel! Gyorstalpalóban nézett egy oktatóvideót a neten, és saját maga csinálta meg a burkolást - se munkadíj, se a mester nyafogása - és látványra semmi különbség a szaki minkájához képest!
2023. okt. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%

Meg kell kérdezni miet szeretne és olyat venni.

Magamnak csinálom, pont ma kezdtem el egy kisebb sarkot, olyan eltérések vannak a csempék között, hogy szét kellett válogatnom, hogy az egyformán más méretűek egy falra kerüljenek.

Van benne letört sarkú és C alakúra vetemedett is, több mint ami a sarkokba vágva el tudok használni.

Ezzel a tempóval 2 csomagnyit ki kell dobnom de annyit rendeltem, hogy van elég tartalék.

Gondolom egyik szakinak se tetszene a módszerem mert ablakszopókoronggal rakom fel a kicsi lapokat.


Nekem neki sem állt a szaki pedig még a csempét sem látta, azt mondta egy konyhának nem áll neki mert túl kis munka, nem éri meg.

2023. okt. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A lapok dobozán ott van az osztályozás jelölése (színtónus, kaliber)

Úgy kell válogatni, hogy minden betű és szám stimmeljen.

Aztán ugyan macera, de még ott a helyszínen érdemes kibontani az összes dobozt, és átforgatni a lapokat, nincs e széttörve szállitási/raktározási hiba miatt, nincs-e valami láható gyártási hiba, valamint össze kell fordítani szembe párosával, hogy nincsenek e kifliformára vetemedve.

Szerintem a legtisztább módszer a burkoló picsogásának elkerülésére, ha megmondod neki milyen lapot szeretnél, és ő szerezze be, esetleg együtt elmentek megvenni.

2023. okt. 28. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 mindentudó99 ***** válasza:
64%
Négyesnek igaza van.
2023. okt. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
52%
Az biztos hogy a nagy méretűt nem nagyon szeretik mert sokat kell vágni.Egyébként nem mind morog.
2023. okt. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!