Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Konyhapult felújítása. Van...

Konyhapult felújítása. Van egy tömör fa ikeás konyhapult a házban, amit vettünk. Ezt lecsiszolnám és olajoznám. De az olaj ragacsos marad, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Eléggé elhasznált a konyhapult, vannak rajta bőven nyomok, amit a forró edények hagytak. A mosdó, csap mellett is eléggé fekete már. Nem penész, hanem amikor így felázik a fa és utána kiszárad. Ha elkedzem csiszolni, akkor kb. 3-4mm után már szép, világos. Ahol kipróbáltam olajozni - direkt fa pultra való olajat vettem festékboltban - ott pár nap múlva is még ragad az olaj. Mit rontok el?
2023. okt. 31. 13:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Valszeg nem törölted le róla a fölösleget.

Olajozni úgy kell, hogy felviszed az olajat, hagyod, hogy beigya, kb annyit jelent, hogy amikor elértél a végére, akkor visszamész az elejére és egy tiszta ronggyal letörlöd róla a fölösleget.

2023. okt. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, megnézem. És így 2-3 nappal később mit lehet tenni. Inkább ragad már, törölni nem nagyon lehet.
2023. okt. 31. 13:42
 3/4 anonim ***** válasza:

Jó kérdés, esetleg az olajhoz tartozó higítós ronggyal megpróbálhatod megtörölgetni. Csak esélyes, hogy utána foltos lesz. Mondjuk ha az alján próbáltad ki ahol nem fog látszódni, akkor nem gond.

Higítót külön lehet kapni az olajhoz.


Utána próbáld szintén egy rejtett helyen úgy ahogy mondtam, hogy jó lesz e.

2023. okt. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezek a pult anyagok nem természetes módon vannak kezelve. Lehet, jól át van itatva valamilyen műgyantával,Azért nem "issza be" az olajat.
2023. okt. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!