Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ha ledobjak a haz ele a...

Ha ledobjak a haz ele a kontenert akkor szolhatok ha az utcan megallo auto bele dobja a wc-t meg egyebet? Vagy csak akkor ha az en kapubejaromon belul van elhelyezve a kontener? Es mi van akkor ha lopnak belole? telkemen van,de bejon es megturkálja.

Figyelt kérdés
Volt ra pelda,hogy kertunk kontenert, az autofeljarora volt laraka az elso kertben. es be-be jottek megturkalni az emberek, foleg csaptelepeket, wc-t es kádat vittek volna el,de mindig kikiabaltam nekik. Vegul persze valaki elvitte amikor nem voltunk otthon. Azzal jottek,hogy ez csak szemet. OKE! De az en szemetem es mi van ha kesobb megis kell? Vagy odaigertem valakinek?
2023. nov. 1. 08:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szolhatsz érte, más kérdés hogy nem fogja érdekelni őket. Illetve az udvarodba be sem mehetne, semmi keresnivalója ott.
2023. nov. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%

Ha az utcán kerítésen kívül van akkor megteheti hogy odamegy turkálni és viszi ami kell neki.


De ha a telkedre megy be kerítésen belülre, na azt nem teheti meg, jogilag sem, és az betörésnek számít, illetve lopásnak teljesen mindegy hogy szemetet visz el vagy sem, ami a telkeden belül van, hiába van konténerbe, kukába, teljesen mindegy az még a tiéd! És a te engedélyed nélkül nem vihet el onnan egy darab kavicsot sem!

Ha ilyet tapasztalsz rendőrt kell hívni mert ez nem csak lopásnak minősül hanem betörésnek is mert jogtalanul nem mehet be a telkedre még akkor sem ha nyitva a kapu, vagy épp le van bontva a kerítés egy része.

2023. nov. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Ezt magyaraztam a rendornek en is. Termeszetesen kihivtm oket. A legjobban az zavat,hogy bejonnek a telkemre. kamera felvetelem van mindenrol.

..kapu kinyit, bejon, kadat ki akarja turni,majd elindul kifele... érthetetlen. De most komolyan! jojjon oda, kopogjon be, Figyelj Laci,elvihetem a kádat a kontenerbol, es azt mondom neki,hogy vigyed! legalabb tobb fer bele,de ne aljas modon beosonva pofatlanul lopjanak,akkor is ha szemetrol van szo.

2023. nov. 1. 09:16
 4/13 A kérdező kommentje:
Persze nem voltunk eleg szemfulesek es eltunt belole az osszes vas. Azota elvitettuk mar a kontenert. halkan jegyzem meg,hogy igy is kesve vitték el. Pentek helyet,kedden. Akkor is csak,mert szoltunk nekik,hogy kapjak ossze magukat.
2023. nov. 1. 09:19
 5/13 anonim ***** válasza:

Írd ki egy táblára, hogy X ház kizárólagos használatára van a konténer. Akkor joggal szólhatsz rá. Ha nincs jelölve a konténeren akkor mondhatja, hogy azt hitte az önkormányzat tette oda mindenkinek.

Tudja ő is, hogy az nem erre van ott, csak nem tudod megfogni miatta.

2023. nov. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Kiveve persze ha a telken van, a keritesen belul.

Akkor csak viszik belole a cuccot.

2023. nov. 1. 11:10
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekem az építkezés alatt pörögtek a konténerek, szerencsémre több mindent vittek el belőle mint amit bele tettek.

Persze mikor laminált padló maradékokat találtam benne felhúztam magamat, mikor nekem még aljzat beton sem volt a házba, de így összességében 1 konténerrel tuti kevesebb kellett. Főleg annak örültem mikor a szigetelés maradékokat vitték, jött egy nagyobb szél aztán vitt mindent minden felé. Én meg szedegettem a z utcába, mert hálót nem adtak a konténerhez hiába kértem, a madzag meg csak egy részét fogta meg.

2023. nov. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Latom nem egyedi a problemam.
2023. nov. 1. 13:50
 9/13 anonim ***** válasza:

Általános. Hozzánk nem tudják behozni a konténert, így a mai napig vacilálunk rajta, hogy van-e értelme rendelni. Néhány utcával arrébb panaszkodtak, hogy előbb tele lesz közterületen, minthogy visszaérnék a telkem végéből a szemetemmel...

Ha viszik belőle az kevésbé zavar, több hely marad benne. De ha bemászkálnának ezért a kapun, az azért kemény.

2023. nov. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9! én a helyedbe oda cuccolnék a kapu mellé, mikor jön a konténer csak bele kelljen szórni
2023. nov. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!