Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vályogház vizesedes ellen...

Vályogház vizesedes ellen használ a páramentesítő?

Figyelt kérdés
Nem reg költöztünk be, a házon hőszigetelt ablakok vannak ezen kívül semmi mas nincs szigetelve, kivétel a mennyezet gipszkartonbol lett megoldva ( előző tulaj) a ház alsó része 80%ba téglával alá lett falazva.. Sűrűn szelloztetek de van két fal ( a konyhaba es a hálószobába) ahogy egy részén állandóan penészesedik, a szekrenyek mögött egyébként ( a szekreny es a fal kozott van kis távolság nincs túlságosan ra tolva a falra) a páramentesítő használná esetleg ellene vagy felesleges?
2023. nov. 1. 15:31
 1/8 Bogica0616 ***** válasza:
A szellőztetés sokat segít, a páramentesitő gép is. Ezen kívül, ne tereges benn, ha mégis sokkal jobban szellőztess, mosogatás, főzés, fürdés után is kell a friss levegő. Valamint magasabb benti hőmérsékletet érdemes tartani még a konyhában is.
2023. nov. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egyértelműen segítene a helyzeten egy normálisabb páramentesítő gép. Persze szellőztetni is lehet, de télen a pénztárcán erős elvékonyodási nyomok fognak keletkezni.


Régen mi is vályogban laktunk, volt ilyen gépünk, egy főzős-mosós nap alatt 3x ürítettük, majdnem 10 liter víz csak a párából!

2023. nov. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Bogica0616 ***** válasza:
Kedves 2. Válaszoló, Hát azért a pára mentesítő gép használata is pénzbe kerül. Szellőztetni mindig kell, ha van gép, ha nincs akkor is. Oxigén csak ott jön be. A friss levegőt könnyű felfüteni. De ahogy már írtam az első valaszomban vegyél egy jó gépet és sűrűbben szellőztess. A 80% nagyon egészségtelen. Vályog házban lakunk műanyag ablak van nálunk is, de csak esős időben megy 70%ra fel a pára. Átlag 50%van. Télen pedig párásító készüléket kell használni mert 30%-40%ra lemegy a pára.
2023. nov. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Most vagy szellőztet (és fűti az utcát) vagy páramentesít géppel. A kettőnek együtt annyi értelme van, mint a kocsiban egyszerre nyomni a gázt és a féket.
2023. nov. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Bogica0616 ***** válasza:
De szellőztetni mindig kell. Nem felesleges pénzkidobás. Naponta illik 2* 10 percet tárt ablakokkal szellőztetni. Ha van pára, ha nincs akkor is. Gondolom te sem állott levegőben élsz a spórolás miatt.
2023. nov. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Oké, de itt írogat mindig egy troll, hogy óránként kell 20 percet szellőztetni szigorúan télen is, azt hittem te vagy az. 😀
2023. nov. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
10 perc szellőztetés mínusz 5-10 fokban... megnézem én azt😆
jan. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Bogica0616 ***** válasza:
Ne haragudjon kedves 7. De én szoktam. Jól leviszi a párat és finom friss a levegő utána.
jan. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!