Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen vastag egy impegrált...

Milyen vastag egy impegrált gipszkarton felszerelve?

Figyelt kérdés

Zuhanykabinom lesz, amely 80*80 cm. Ahol lesz ott 95 cm a hely. Szeretném tudni, hogy elfér e így a falak közt a zuhanykabinom.

Tehát 95*95 cm a fal rész és az egyik oldal nyitotz lesz, tehát nem négy oldalt fal. A zuhikabinom pedig 80*80 és csúsztathatósak az ajtajai.

Milyen vastag egy gipszkartonozott fal?

Azt tudom, hogy egy gipszkarton 1,2 cm, de ha egy kőműves felrakja akkor több lesz? Köszi a válaszokat!



2023. nov. 4. 18:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Kőműves?

Hova szeretnél gipszkartont? A tégla falra? Mi a pélónak?

2023. nov. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Kőműves nem rak gipszkartont. Teljesen más szakma.


Az 1.2 cmes gipszkartonra min 5 cmt számolj rá.

2023. nov. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Minek oda gipszkarton?

Azt is burkolni kell, akárcsak a falat. Az impregnált gipszkarton meg nem vízálló.

A vakolt falat lekenik folyèkony fóliával, aztán burkolják, ès kèsz az èpített zuhanyod.

Csináltatsz rá egy ajtót, vagy zuhanyfüggönyt raksz rá.

2023. nov. 5. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
a falak le lettek bontva, amik 5cm gipsztéglák voltak és agyon voltak fúrva és törve. azt lehetett bontani mert válaszfal volt stb. most lesz szabim és elmegyek gipszkartonozósokhoz. nem tudtam h az más szakma mert kőművesek is azt állítják h fel tudják rakni.
2023. nov. 5. 20:44
 5/11 A kérdező kommentje:
zuhanykabinom lesz, ami azt jelenti h vannak falai. nem lesz vizes a fal. csak azért kell h azért takarjon ha vetkőzök és ne nézzen ki hülyén h csak úgy van egy zuhanykabin a wc mellett.
2023. nov. 5. 20:46
 6/11 anonim ***** válasza:

Tehát ha jól értem, akkor a wc mellett volt téglafal és mellette volt a régi kabin, vagy épített tálca.

Ez elbontva és szeretnéd a wc-t a régi módiban elválasztani a zuhanytól, mint egy válaszfal?


Összeszerelhető üveges, műanyag kabinod lesz? Mint ez?

[link]


Nekem ehhez hasonló van és a wc mellett. Teljesen jól néz ki.


Ha a tégla falra kellene feltenni a gipszkartont, akkor azt mondanám, hogy azt még a kőműves is összegányolgatja ragasztó pogácsákkal. De ha a semmibe kell építeni egy válaszfalat, az már nem az ő szakmájuk.

Oda vázat kell építeni amit le kell fúrni a padlóba, a plafonba (kérdés a plafonba lehet e fúrni, mert nem minden esetben lehet akárhova). Ott kb 5-10cm plusz fastagsággal kell számolni a 2 gipszkarton vastagságon túl.

Van aki sima tetőléccel oldja meg, van aki stafnival, van aki fém profillal, stb. Így változhat.

2023. nov. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A gipszkartonozás nem külön szakma! - bárki megcsinálja aki tudja, hogyan kell. Vannak róla leirások, a gyártók adják ki, hozzáfèrhető bárki számára. Ès ezek alapján egy laikus is feltudja rakni.

Tehát ha elváklalja a kömüves, vagy vizes, akkor OK. Csak beszèld meg vele.

De vèkony ytongból is felèpíthető ugyanolyan gyorsan.

2023. nov. 6. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A gipszkartonozó egy szárazèpítő tanfolyam amit bárki elvègezhet 8 osztállyal, 4-6 hónap alatt.

Ez nem egy durranásos bonyolult szakma.

2023. nov. 6. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

1-es és 6-os vagyok.


A legtöbb szakmunkára ez igaz, hogy el tudja végezni a laikus is, ha utánajár és gyakorol is.

Én fejlesztőként végzek el a ház körül szinte mindent. Komplett fürdőt újítottam fel úgy, hogy az aljzat alá kellett lemennem a lefolyó csövek miatt. Vakoltam, burkoltam, gipszkartonoztam kicsit, vizeztem, fűtést szereltem, áramot csöveztem, húztam.

stb, sorolhatnám, csak a gázt nem szerelem.


Ettől függetlenül ez mind egy külön szakma, egy kőművessel nem tetettnék fel gipszkartont, főleg, ha vázat kell hozzá csinálni.

2023. nov. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Tökmindegy, hogy kömüves, festö egy 5 hónapos tanfolyami kèpzès a gipszkartonos hivatalosan.

Van aki csak erre rááll, van aki ezt is csinálja a szakmája mellett, azzal összefüggèsbe. Pont egy kömüvesnek, ès festőnek èri meg csinálni, mert a munkájához kapcsolható könnyedèn.

2023. nov. 6. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!