Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mekkora ennek a bojlernak a...

Mekkora ennek a bojlernak a belső tartály térfogata?

Figyelt kérdés

Kettő típusú Electrolux elektromos bojlert néztem ki.


Az egyiknek a típusa "Electrolux EWH 100 SI EEC" ahol az adatlapon szerepel egy "Névleges térfogat: 100 l" majd az alatta lévő sorban pedig "Belső tartály térfogata: 81 l"


[link]



A másik típus "Electrolux EWH 100 Fmx EEC" ahol csak "Névleges térfogat: 100 l" szerepel az adatlapon.


[link]


Ha jól értem akkor számíthatok arra, ha a második típusú bojlert vásárolom meg, akkor annak is csak 81L-es lesz a tartálya?


Elsődlegesen 100L-es szeretnék vásárolni, de ez így teljesen megtévesztő típus elnevezés....


Köszi



#bojler #Electrolux #EWH 100 Fmx EEC #EWH 100 SI EEC
nov. 7. 18:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Az írás szerint 81 l es.A valódi térfogata 100 l,a hőszigetelése miatt.
nov. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A 100 annyit tesz, hogy 100l vizet tud biztosítani zuhanyzáshoz. A kèt tartàlyosok ilyenek, akárcsak az Aristonè.

Az 1 bojlert èn is nèztem, de nem igazán találtam pót betètet hozzá, alkatrèszt(más èrt3kű, másik bojlerhez van).

nov. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ilyenekbe nem találsz nagyobbat.
nov. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, értem már a "turpisságot"

Igen ez is két tartályos, és ami nálam fontos h vízszintes üzemmódban lehessen használni. Illetve még a wifi vezérlés szempont. Az aristont is néztem de ott kicsit elvoltam bizonytalanodva a kommentek kapcsán.

Még Bosch-t néztem de ott nincs wifi-s verzió.


Mondjuk az alkatrészeknek nem néztem utána...

nov. 7. 19:08
 5/6 anonim ***** válasza:

Mostanra az Aristonnak van bőven alkatrèsze sok videó van a házi javításhoz szakember àltal aki szètszedi megmutatja.

Az elektroluxnak nincs ilyen, de úgy nèztem könnyen szètszedhető ès előny, hogy ott egy tartályba van minden, a másikba semmi. Így kifogyva jóval több idő után lesz zuhanykèsz mint az Ariston, ez hátrány. Jó a titán elektromos anódvèdelme amit nem kell cserèlni, ès a fűtőbetètet kihúzva, bontás n3lkül cser3lhető. Hátrány, hogy kevès helyen kapni, alig van visszajelzès, tehát kèrdèses a megbízhatóság, alkatrèszt mint 700w ès 1300w fűtőbetètet nem találtam. Így kèrdès mikorra javítható. Viszont az Aristont kapni mindenhol, alkatrèszt is, sokan veszik, sok a visszajelzès. Viszont egy-kèt rossz komment van az tèny. De mègis jobb a több 100 komment, mint az 1-2.

Aztán, szakszervízelès nélkül mindegyiknek ugrik a garija, tehát vagy plussz pènzt visz amit megtakarítasz, vagy házilag csinálod, de, ezzel a hibás gyártás okozta hiba miatt nem lesz gari. Elektronikára ez 1-2 èv, a tartàlyra több.

nov. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi a cél a wifivel? Ha csak az, hogy ki-be kapcsold távolról, akkor léteznek wifis kapcsolók is. Megoldható a kapcsolás így is távolról, pláne ha külön áramkör van kiépítve a bojlernek, a wifis kapcsoló simán bekerülhet a lakáselosztóba is. Egy szimpatikus ötlet van a linkeltben, hogy rá van építve a betáp kábelre egy áramvédőkapcsoló, persze ez is csak akkor jó, ha amúgy nincs.
nov. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!