Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mi történik, ha zárt rendszerr...

Mi történik, ha zárt rendszerre tervezett gázkazánt nyitott rendszerrel üzemeltetnek?

Figyelt kérdés
2023. nov. 7. 20:44
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Hőcserélővel még a vegyes kazán és a régi radiátorok iszapja sem fogja eltömíteni a kazán belső hőcserélőjét.

Meg amúgy is rendszer méretétől függően kell leválasztani a kazánt egy hőcserélővel vagy hidrováltóval.

Nálad a hőcserélő kéne alapból mérettől függetlenül, normális fűtés szerelő enélkül össze sem rakja, a hiánya nálad garancia vesztéssel fog járni.

2023. nov. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

A szokásos lemezes hőcserélőnek kifejezetten jó a hatásfoka (95%). A hőfok lépcső az, amivel tervezni kell.

Nyitott rendszerben üzemeltetett gázkazán egy folyamatos probléma forrás lesz. Nem győzöd tisztítani.

Új kazánnál azonnal ugrik a garancia, amint nyitottba kötöd.

2023. nov. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 mindentudó99 ***** válasza:
100%

Kérdező a 7 es pontosan leírta a megoldást. Nekem is így van megcsinálva

A hőt pillanatok alatt átadjaa hőcserélő ezt a negyedóras késést nem tudom hol kitől hallottad. Ebből egy szó nem igaz.

2023. nov. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
80%
Kár ezen agyalni.Akinek van gáz szereléshez jogosultsága,az ilyen munkát nem vállal,csak a pancserek.Gázkazánt csak erre megbízott szakember (szak szerviz) helyezhet üzembe .Olyat nem fog aminek a biztonsági működése meg van variálva .Senki sem akar börtönbe kerülni. Mindennek úgy kell lenni ahogy a tervező megtervezte .
2023. nov. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Rendben.

Nyilván nem én magam akarom csinálni, csak körüljárom a lehetőségeket.

A régi FÉG-gel csak a rossz állapota a bajom, amúgy meg vagyok vele elégedve. Egy átlagos gázszilikát családi ház (plusz nagy szuterén), szigetelés nélkül, 23 fok egész télen (az első hűvös éjszakától az utolsóig), és egy évet kifűtök kb. 200 E Ft-ból.

2023. nov. 8. 17:25
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Tudom milyen költséges 1 kazán csere.Jártas vagyok bent.Mindenbe bele kötnek.Ami tegnap jó volt,ma már nem elfogadott.

El kell fogadni a FÉG kazánok felett eljárt az idő.Olyanok voltak,mint a Trabant.

2023. nov. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 mindentudó99 ***** válasza:
63%
Azt vedd figyelembe hogy utána 50 max 55 fokos vízzel tudsz majd fűteni hogy gazdaságos is legyen az új kazán. Ha régi radiátoraid vannak lapradiátorra kell cserélni. Mivel kevesebb a víz lehet itt ott nagyobbakat is kell tenni mint volt. Nőnek a költségek
2023. nov. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
35%
Mivel kevesebb a víz,előbb is hűl ki.A régi öntöttvas radiátornál jobbat még nem találtak ki.100 évet is kibirnak.Csak az súlyuk,és az áraik miatt nem kedveltek.
2023. nov. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!