Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi történik az öntöttvas...

Mi történik az öntöttvas kazánnal, ha zárt rendszerben üzemeltetem? (nyitott rendszerre tervezték)

Figyelt kérdés
2009. nov. 3. 17:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Semmi, egészen addig amíg fel nem forr a víz benne, mert akkor kevés lesz a zárt tágulási tartály és valami engedni fog. Hallottam már felrobbant kazánról sőt láttam is egyet, de ha jól tudom lehet kapni biztonsági szelepet ami ilyen esetben kinyit. Vannak még más lehetőségek is, hogy ezt elkerüld pl a szivattyút működtetheted szünetmentes tápról, be lehet építeni egy biztonsági hűtőkört, vagy hőcserélőn keresztül fűtöd a zárt rendszerben lévő vizet.

Üdv, z-dem

2009. nov. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Hogy mi lesz? Azt nem tudni. Lehet, hogy semmi, de lehet kazán robbanás. Egy viszont biztos, hogy a Magyar Szabvány szerint tilos zárt rendszerben üzemeltetni. Most veges tüzelésről beszéltünk, de ha gáz vagy olajégő van rajta akkor lehet zárttá tenni.
2010. máj. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Felrobbanhat a kazán ha véletlenül felforr a víz.

Egyébként úgy tudom, hogy zárt rendszerben biztonsági hőcserélő kell a kazánra a lefúvószelep mellett. Van olyan típus, amit eleve ezzel adnak a kazánba beépítve.

Egyébként nálunk nyitott rendszerben van öntöttvas kazán és a beüzemeléskor még ennél is ragaszkodtak a biztonsági lefúvószelephez. Mert mi van ha befagy a tágulási tartály, vagy valahol dugulás van a rendszerben hivatkozással. Ami mellesleg 25 év alatt soha nem fordult elő nálunk, mióta megvan a rendszer.

2010. júl. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!