Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 5. emeleti panel lakás ablakai...

5. emeleti panel lakás ablakaira műanyag vagy alumínium redőnyt érdemesebb szereltetni?

Figyelt kérdés
Köszönöm előre is a segítséget.

nov. 15. 14:10
 1/10 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Alunak vannak előnyei, de sokkal drágább.

Én azt vettem, mert jobb a hang és zaj szigetelése, valamint szebb.

De ez egy elsőemeleti polgári lakás forgalmas utcán.


Panelbe nem vennék ilyet, felesleges

nov. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Műanyag , csak fehér szinben .
nov. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%

Attól függ mennyire élhető, milyen a környék. Egy Kőbányai panelre nem annyit költenék mint egy Kelenföldire.


Amúgy ha valaki tartósan tervez élni benne, akkor megéri a minőségibb anyagokat beépíteni. 3 rétegű üveg, alu redőny, stb. Szebb, igényesebb, jobb a hő és hangszigetelése.


Én magam utólag biztos alut rakatnék fel akkor is, ha aránytalanul drága egy panelban.

nov. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Az alunak nem sok előnye van, sőt talán semmi.
nov. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

3. Már miért lenne jobb a hőszigetelése??

Az alumínium jobban vezeti a hőt mint a műanyag.

nov. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#5 Mondjuk azért, mert a jobb minőségű alu redőny általában ki van töltve pir habbal, és az adja a hő és hangszigetelő képességet is. Ellenben az olcsó műanyag redőny az csak egy darab műanyag.
nov. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

A műanyag redőny anyagtulajdonságai miatt nem képes arra, hogy szigeteljék. Túl nehéz.

Idén cseréltem palástokat, a szigetelő habbal ellátott alu redőny könnyebb volt mint a "szélfútta" műanyag.


Maga az alu tényleg csak annyit tud, hogy időtállóbb és könnyebb, de emiatt tud mást is az alu redőny

nov. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat ☺️
nov. 20. 16:19
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#6 Redőnyösként mondom, hogy nem igazán jobb a hőszigetelése, mint a műanyagnak. Mindegyik ki van töltve habbal, de az annyit ér mint ha egy csövet telenyomnál purhabbal. Ha a cső egyik oldala melegszik, mivel jól vezeti a hőt, így a másik (redőny esetében a nyílászáró felőli) oldalra átvezeti a hőt.

Emeleti lakásba azért nem ajánlanám, mert ha elromlik csak rongálással lehet javítani, mivel kívülről nem férünk hozzá.

nov. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm 🙂
dec. 2. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!