Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vàlyogház vizesedés / "szigete...

Vàlyogház vizesedés / "szigetelés"?

Figyelt kérdés

Udvozlet mindenkinek!

Szeretnem megkerdezni, hogy sajnos nem sokat tudunk a haz eloeleterol de kb 40 eve le lett betonozva belul az osszes szoba (3+fszoba), katranyt vagy barmit nem latok se alatta se felette, nem tudom fontos-e, ra pvc mindenhol, vizesedes ugy kulonosebben nincs a falakban sem repedes de a kerdes az lenne szarmazhat e bajunk az aljzat betonozasbol? Rakhatunk ra mostmar igy 40 ev utan pvct vissza vagy barmi mast vagy torjuk fel? Belulrol kivulrol ujitanank fel, meszelve volt mindig is, nem dobta le soha. Tornac van, eresszel, a falat kivulrol max max a raerso minimalis viz eri, az alapja 1m termesko/meszkobol van.

Koszonom elore is.


nov. 23. 12:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mióta lakjátok? Ha évek óta és nem vizesedik a fal így, hogy betonozva van, azon PVC, akkor nem fog vizesedni a fal eztán sem! Akkor fordulhat esetleg elő, ha a ház körül jelentősen felbolygatod a terepet! Olyan van! Nem feltétlen hiba egy vályog házban a betonozás, ez egy tévhit. Ha nem tud a falba feligyekezni nedvesség az alap felől, akkor nincs vizesedés, a fal száraz marad akkor is, ha belül betonozva van. Ha nincs betonozva, akkor a vizesedő fal viszont könnyen szárad abban az esetben, ha csak ki van kenve a helyiség aljzata és kívül-belül nincs használva semmilyen cement alapú anyag továbbá meszelve van, nem festve, így akár száraz tud lenni egy vályogfal akkor is, ha alulról vizesedik, mert folyamatosan tud könnyedén száradni a fal. Tehát az, amit elmondanak vályogról, mit nem szabad vele tenni, az abban az esetben betartandó, ha a fal tud vizesedni, de nem minden vályogfal tud vizesedni, azonban igen gyakori, ezért is lett ebből ökölszabály!
nov. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
PVC padló nagy előnye, hogy ha évek óta ott van, feltekered és nem penészes, akkor az nagyon száraz padlónak mondható.
nov. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kb 1945 ota lakta a csaladom, 70es evek ota kerult ra a beton padlo alatta dongolt fold volt, arra pvc, felszedtem teljesen mindenhol a pvct, teljesen szaraz alatta minden, 1 szobaban (de szerintem a lecsapodo paratol mert most lakatlan) sajnos ott paras nyirkos volt a pvc amikor felszedtem es mi tha a falat is nyirkosnak ereztem volna ezert nem teritettem vissza a pvct had szaradjon. De csak ott abban az 1 helysegben. Mindenhol teljesen szaraz minden. Szigoruan meszelve volt kivul belul mindig illetve tapasztva vagy 40 eve itt ott valyoggal vakolva de mas bajat nem latom. Semmi festek vagy barmi. Remeljuk van meg benne potencial lakhatasra en ugy itelem boven. Szakember mindenkepp lesz hivva allapotfelmeresre. Koszonom mindenkinek!
nov. 23. 14:15
 4/6 anonim ***** válasza:

Ahol a problémás szoba van, érdemes lenne messzebbre elvezetni az esővizet, esetleg ki az árokba/szikkasztóba. Felénk ezt megengedik az árkot, felétek meg úgy is látod.

Az ereszcsatornát kellene még ellenőrizni, lehet gond van a lejtéssel, vagy sok benne a kosz és egy felhőszakadáskor kifolyik belőle a víz rá falra, esetleg a ház tövébe (én így jártam egyszer, mert ki az aki felhőszakadásban az eresz csatornáját nézegeti. Nekem is egy munkatársam mondta ő is így járt).

Ha pedig ezután is nedvesedik, akkor drén lemezelni kell.

Azt is meg kell nézni merre folyik az eső víz az udvarban, ház felé vagy onana el. A szomszéd felől szintén.

nov. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szakembert vályoghoz nem nagyon találsz! :D Páran vannak az országban!

Én úgy gondolom nem kell ezen aggódnod, ha ilyen állapotban van jelenleg. Ha azért volt kérdés, mert burkolnád valami más, egyéb burkolattal, akkor szerintem nyugodtan!

nov. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek, igen a szomszed feloli falra azos dolog mar nekem is az eszembe jutott, elotte veranda van onnan eselytelen, alatta nem fut sehol kozmu semmi, felulrol szinten eselytelen sosem azott most sem. Kiderul majd. Koszonom a megerositest.
nov. 23. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!