Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Az normális, hogy frissen...

Az normális, hogy frissen beépített műanyag ablaknál lehet érezni, hogy jön be a levegő?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Belvárosi nagypolgári lakásban nemrég cserélték nálunk ablakokat és bejárati ajtót. Az utcafronton tokbontással, a folyosóra nézőknél pedig tokba építéssel. Mindegyik ablaknál érezni, hogy jön be a levegő, a bejárati ajtónál alul konkrétan süvít. Amiatt gondolnám, hogy nem oké így, mert műanyag ablakosoktól gyakran hallani a panaszt, h "túl jól" szigetel és penészesedés lép fel. Lehet ezen utólag javítani, állítani?

nov. 29. 21:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Az ajtó alatt gondolom nincs küszöb, azért süvít. Ez a divat, bár értelme nem sok. Ha gangos, akkor ott még az esővíz is befolyhat. Ablakot meg rendesen körbe kell nyomni purhabbal, ha spórolnak ez nem mindig sikerül... Meg le is kéne malterozni a hiányos részeket, sajnos sokszor ez is elmarad. Sőt mi több az ablak köré hőszigetelést is kéne rakni. Ezt a legritkább esetben teszik.

Az meg hogy a régi tokba tették, egyenesen kókányolás. Műemlék épületeknél lehet ez egy kényszermegoldás. Bár látni, hogy ennél szélesebb körben, indokolatlanul használják a módszert.

Természetesen mindent lehet javítani utólag. Kérdés a költség, mert többnyire 1x rendesen megcsinálni olcsóbb, mint a kóklerek után dolgozni, agyalni azon hogy a hülyeséget hogyan javítsuk.

De ne aggódj, nem a tied az első ilyen, szóval vannak azért bevállt módszerek.

nov. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Hívd vissza őket és nézzék meg mi a gond és ha kell építség be újra.
nov. 30. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ez nem teljesen ok és lehet nem a beépítő végzett rossz munkát.

Hanem a gyártásánál lett valami elmérve.

nov. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nagyon nem normális!! Rosszul építették be.

Hívd vissza a céget és ordítva követeld tőlük hogy csinálják meg rendesen!

Egy normális fa ablak esetében sem szabad semmiféle légáramlást érezni!

nov. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek a választ! mindenképp felhívom őket, csak így sokkal magabiztosabban :D
dec. 1. 13:32
 6/12 anonim ***** válasza:
mi lett?
jan. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
most hétvégén jönnek majd, utána írok! (igyekszem nem elfelejteni :))
jan. 9. 12:07
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem tegnap építettek be 11 ablakot, itt is voltak cigra dolgok... pedig messze nem a legolcsóbb brigádot választottam.


Én visszabontattam velük tegnap már helyben 4 ablakot. Kitartást neked, nem kis pénzekről beszélünk.

jan. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Lehet utólag állítani bizonyos határokon belül. (Ha a tok el van csavarodva, akkor nem, ezt is ellenőrizd le egy keresztlézerrel.)


Az ajtóra esetleg kérhetsz egy automata küszöböt, de alapvetően ott sem szelelhet.


Ne fogadj el olyan kifogást, hogy "az újonnan beszerelt szerkezetnek még össze kell érnie", még "keresi a helyét".


Én úgy reklamáltam, hogy egy gyertyát odatettem az ablak mellé és nézzék meg, azonnal elfújta a huzat.


Érvként felhozhatod, hogy a profilgyártó cégnél be fogod jelenteni, hogy a termékeiket így szerelik be, hozzáértés nélkül. El is vehetik a területi képviseleti jogát a "mesternek".


Mi az iparkamaráig vittük az ügyünket (békéltető), mert a felmérő 20cm-rel elmérte az ablakokat és nem akarták újra gyártani. Helyette egy műanyag lemezzel akarták kitölteni a rést. Mi meg ragaszkodtunk a korrekt munkához, mert azt rendeltük meg. Nekünk adtak igazat, megérte 1x bemenni a kamarához.

jan. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

uhh, hát a ti sztorijaitok azért keményebbek, kitartást mindenkinek! szerencsére kifogásokat nem kerestek, sem amikor telefnon szóltam, sem amikor jöttek megnézni, hogy mi a gond.


az egyik része könnyen orvosolható volt: az ablakokat teljes bontással építették be, és a gipszkartonos visszjavításnál az illesztést nem szilózták ki. ez csak simán trehányság, hogy nem csinálták meg elsőre. (én persze még így is érzek minimális levegőjárást, de lehet, h túl maximalasita vagyok.:D)


az ajtó a nagyobb probléma, ott azt mondta a srác, hogy nem volt jól beállítva, nem húzta be alul rendesen. azon állított valamit, de nem lett tőle jobb. de sajna mivel utána rögtön mentünk az ablakokkal foglalkozni, amatőrként ezt csak akkor néztem meg miután elment. az a baj, hogy az nem beállítási hiba. alul zsanéroktól indulva még semmi gond, jól illeszkedik az ajtó a kerethez, középtájtól kezd el érezhetően elválni pár mm-nyit. a forgalmazó jó ötlet, az eszembe sem jutott volna, köszi! kíváncsi, vagyok, hogy szerintük oké ez így.

jan. 15. 10:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!