Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Férjem a zománc festéket...

Férjem a zománc festéket nitrohigitoval hígította. Úgy festett le két ablakot. Rohadt büdös van bent. Kaparjuk le? Vagy meg fog maradni a festék az ablakon?

Figyelt kérdés

Olvastam , hogy szintetikus hígító jó a zomanchoz.

Lesz bajunk a szagtól?


nov. 30. 12:01
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Minden festékes dobozra rá van írva hogy mivel higítható. A festékek nagy része higítható nitróval, ha nem olvasható a gyártó ajánlása akkor célszerű egy kis mennyiséget külön hígíttani és ha nem kapja össze akkor kompatibilisek.

A nitro az egyik leggyorsabban elpárolgó higíttó, elméletileg egy-két napon belül megszárad az ezzel higított festék de ezt sok minden (pl.:hőmérséklet) befolyásolja.

nov. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Nem fiatal mar, nem látja az apró betűket. Ő meg nyugodt szívvel hígította. Dobozán az van, hogy nem kell hígítani, de sűrű volt nagyon. Megnéztem a neten az adatlapját, szintetikus hígítót ír , ha szükséges.

Egyébként festhető volt, elegyedett rendesen. Csak én aggódok.

nov. 30. 12:31
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha kenhető volt, megmaradt a felületen és szárad, akkor jó lesz. A szag lassan eltűnik. Mondjuk célszerűbb jó időben festeni, amikor lehet szellőztetni
nov. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Ha elkeveredett a higíttóval akkor nagy baj nem lehet, esetleg lassabban szárad de mint írtam ezt sok más is befolyásolja.

Én az apró betűkkel írt szöveget le szoktam fotózni és ránagyítok.

Egészségesnek biztos hogy nem egészséges a higíttók kipárolgása, ha tehetitek akkor száradásig azt a helyiséget ne használjátok és ha lehet akkor csukjátok be az ajtót hogy a lakás más részeiben ne lehessen érezni a szagát. Gyakran szellőztessétek azt a helyiséget, idővel el fog múlni a szaga.

nov. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Még egy tanács, nitro higíttó mellett ne dohányozzatok!! Nekem egyszer megpörkölődött már a hajam :)

De ez csak a higíttóra vonatkozik natur. A festékkel elkevert higíttó lassabban párolog és kisebb a párolgási koncentráció is. De friss festés mellett ajánlatos óvatosnak lenni.

nov. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Sajnos benne kétségek se voltak. Hígító és kész..én vagyok a kukacoskodó

Ezyik a fürdőszoba, hát amik ruhák ott voltak felakasztva minden nagyon büdös. Atvette a hígító szagot. Bár csak a keret volt ott festve, annak az ablaka levehető, de így is büdös minden. Azokból ki fog menni? Mivel meleg a fürdő ott viszonylag gyors szárad. Az ablak kint a kamrában lassabban. Ott 16 fok van.

nov. 30. 13:21
 7/25 anonim ***** válasza:

Azért nem volt benne kétség mert a nitro higíttóról az terjedt el hogy mindent "is" higítt ami nem teljesen igaz.


Nem a higíttó milyenségében van a hiba hanem az időpontban. Nyílászárót jó időben kell festeni nem csak a szellőztetés és száradás miatt. Egy festék teljes kikeményedése az több nap, ugye erre télen nincs idő ha kint mínuszok repkednek. Ha becsukod akkor összeragad és tavasszal csak vésővel tudod kinyitni. Ezt télen nehezebb kivárni és az utcát fűteni közben.

Komolyan, addig ne csukd be amíg teljesen ki nem keményedett a festék. A leírásában erre is kell hogy legyen adat.


A ruhákból idővel kimegy, a nitró tényleg nagyon gyorsan párolog. Nyáron öntsd a tenyeredbe és a gyors párolgás hőelvonása miatt hidegnek érzed 30 fokban is. Tedd ki a teraszra vagy erkélyre a ruhákat amik bevették a szagát majd teljes száradás után mosd újra, lehetőleg egy jobban illatosított öblítővel majd újra tedd ki száradni.

nov. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! A fürdőszoba eleve brutál meleg ott majd csak fürdeshez teszünk fel fóliát ablak nélkül is kibírható 60*40es ablak kirúgták a fiúk, napokig igy se volt.

Tobb ablak nem lesz kenve csak a fürdő es a vendégszoba.

Kicsit en reagaltam lehet túl, utálom a vegyszereket. Gondolom annyira sok nem kerül egy kis ablakra hígító, hogy betegek legyünk vagy a gyerekek tőle.. remélem.

nov. 30. 13:54
 9/25 A kérdező kommentje:

Azt mondja kb 2 centet öntött a kis festékhez. Hogy az istenbe tud valami ennyire büdös lenni de tényleg? Tényleg emberek dolgoznak ezzel?

Most rákentem tömény zománcot ( az előző réteg picit ragadt még igaz, de nem hagyott nyomot, epp csak tapadt). Vegre zomancfestek szag van. Butaságot csináltam? Keretet reggel festette. Az ablakot tegnap.

nov. 30. 14:17
 10/25 anonim ***** válasza:

Hiába meleg a fürdőszoba ha az ablaktok a falba van beépítve. A fal a kinti hideg miatt átadja ezt a hidegebb hőközeget az ablaktoknak (hőhíd).

Ha nem tartózkodtok huzamosabb ideig koncentrált higíttó gőzben akkor semmi bajotok nem lesz tőle. Egy fürdőszobai nyílászáró nem akkora felület hogy a kellemetlen szagon kívül nagyobb egészségkárosító hatása lehessen.


Igen, ezzel emberek dolgoznak :) Én tanuló koromban hajat is mostam vele (néha tesz az ember nagy marhaságokat).


Hogy butaságot tettél-e azt majd az idő megmondja!

A higíttó kenhetőbbé teszi a festéket és a hígabb festék gyorsabban kellene hogy száradjon.

Meg szabad kérdeznem hogy mikor vásároltátok azt a festéket?

nov. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!