Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyibe kerülhet egy 80...

Mennyibe kerülhet egy 80 centis cserépléc kicserélése?

Figyelt kérdés
Anyám szabolcsi háza beázott, és csupán egyetlen léc törött el. Nem volt nagy munka a javítás, tulajdonképpen anyag és szereszám sem kellett hozzá, mert minden volt a ház körül. Anyám hívott egy napszámost, aki egyetlen óra alatt megcsinálta, majd 100 ezret kért a munkáért. Hangsúlyozom, hogy mindez egy szabolcsi falucskában, ahol az átlagereset minimálbér közeli. Ez reális ár volt?

dec. 2. 11:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%

Az szerintem jutányos ár, itt Pesten 300 ezer egy ilyen meló🤣🤣🤣

Miért nem egyeztetek meg előre? Ha férfi vagy, te is meg tudtad volna csinálni.

dec. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem volt az természetesen. Legközelebb előtte kérdezzetek, ne utólag.
dec. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Én is Pesten élek, és villanyszerelő vagyok. Ritkán van ilyen napszámos melóm, de én például egy konnektort/kapcsolót 5 ezerért szerelek...saját szerszámmal, fúrással-véséssel, mindennel.
dec. 2. 12:04
 4/16 anonim ***** válasza:
57%

Reális.

Az árban benne van a garancia is, hogy legközelebbi hasonló probléma esetén ugyanennyiért megjavítja ;D

dec. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Az természetesen még hozzáteszem, hogy csupán egyetlen kapcsoló miatt nem fogok kiszállni, vagy ha mégis, az nem 5 ezer lesz. Tavaly egy 70 négyzetméteres házon cseréltem az összes vezetéket, az két napi munka volt, és azért kértem 100 ezret.
dec. 2. 12:09
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Így még jobban adódik a kérdés, hogy miért nem javítottad ki te? Felmész a padlásra, eltávolítasz vagy 10 cserepet, kicseréled a cserepezőlécet és visszarakod a cserepeket. Ha meg hívni kell valakit, mindig kérünk egy árajánlatot.
dec. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Most utólag persze elmennék, csak akkor nem hittem, hogy anyámat így lehuzzák.
dec. 2. 12:45
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanezért a munkáért 19.000 ft-ot kértem el, számlát adtam róla. Akkora hisztit kicsaptak , ki sem akarták fizetni mert "mi az hogy 19.000 ft-os órabérbe dolgozok?"
dec. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
#8 esetünk még számláról sincs szó, nem vállalkozó csinálta, hanem egy helybeli munkanélküli alkoholista.
dec. 2. 13:05
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
És miért fizette ki édesanyád?
dec. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!